שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בסיכום שבועי: הבורסה בת"א עלתה ב-2.8%

  הבורסה באחד העם סגרה שבוע ירוק, עם עלייה של 2.8% במדדים ת"א 25 ומדד ת"א 100. את העלייה החדה ביותר רשם מדד הבנקים שעלה בכ-9.1%. מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית בנק איגוד שזינקה בכ-23.5%. מנגד בלטה לשלילה מניית כלל תעשיות שירדה בכ-5.5%

  שבוע המסחר האחרון עמד בסימן סיום הסאגה היוונית, לפחות לטווח הקרוב, עם הגעת ממשלת יוון להסדר עם הנושים הפרטיים על החלפת החוב הקיים באג"ח ארוכות יותר. למרות העובדה שהמהלך כלל "תספורת" של ממש, למעלה מ-90% ממחזיקי האג"ח נענו לו. במקביל לסיום עונת הדו"חות בארה"ב התפנו המשקיעים להתייחס לנתוני המאקרו שמרביתם היו חיוביים, גם בארה"ב ואף גם באירופה. מנגד, פורסמו בישראל נתוני מאקרו מאכזבים.

   

  יום א' 

  בעקבות העליות הנאות בשוקי חו"ל בסוף השבוע, לאחר אישור הסדר החוב ביוון ונתוני מאקרו חיוביים בארה"ב, נפתח שבוע המסחר בבורסה במגמה חיובית עם עליות של כ-1% במדדים המובילים. במהלך היום ובעקבות ההסלמה בדרום התמתנו העליות, והבורסה סגרה את היום בעליות של כחצי אחוז.

   

  יום ב'

  יום המסחר השני של השבוע נפתח במגמה שלילית בעיקר עקב המצב הביטחוני והירידות באסיה. במהלך היום, בעקבות הפרסום כי הגרעון המסחרי בישראל (הפער בין היבוא ליצוא) זינק ב-77% לשפל חדש התחזקו הירידות והמדדים המובילים סגרו את היום בירידות של כאחוז.

   

  יום ג'

  יום ג' נפתח במגמה חיובית כשברקע הסגירה המעורבת בוול סטריט, העליות באסיה והשגת הסכם רגיעה בדרום. במוקד היום עמד סקטור הגז והנפט לאחר דיווח נתונים חיוביים של חברת מודיעין על ממצאי נפט במאגר שברשותה. לאחר הפרסום כי חבילת הסיוע השנייה ליוון קיבלה את האישור הסופי התחזקו העליות והבורסה סגרה בעליות נאות.

   

  יום ד'

  בעקבות העליות הנאות בארה"ב, בעיקר לאור הודעת הפד על השארת הריבית האפסית על כנה, ועל אף הצניחה בבורסה הסינית בשל חשש ממשבר בשוק הנדל"ן, נפתח המסחר בעליות נאות, בעיקר במניות הגז והנפט שממשיכות לתת את הטון בבורסה המקומית.

   

  במהלך היום הודיע בנק ישראל על הגמשת דרישות הלימות ההון של הבנקים והבורסה הגיבה בזינוק בהובלת מדד הבנקים שקפץ בכ-6%. בסיום המסחר, לאחר שלב נעילה ארוך מהרגיל בשל עדכון המשקולות במדדי המניות, סגרו המדדים המובילים בעליות חדות של למעלה מ-2.5%.

   

  יום ה' 

  יום המסחר האחרון של השבוע נפתח במגמה חיובית קלה על רקע הסגירה המעורבת בארה"ב כשבמרכז מדד מניות הבנקים שממשיך את התחזקותו מאמש. במהלך היום השתנתה המגמה ואת היום סגרו המדדים בירידות שערים קלות.

   

  סיכום שבועי

  בסיכומו של שבוע רשמו המדדים עליות שערים נאות. מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 רשמו עליות של כ-2.8% מדד הנדל"ן עלה בכ-2.1% ומדד הטכנולוגיה זינק בכ-6.5%. את העלייה החדה ביותר רשם מדד הבנקים שעלה בכ-9.1%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית בנק איגוד שזינקה בכ-23.5%. מנגד בלטה לשלילה מניית כלל תעשיות שירדה בכ-5.5%.

   

  בסקטור אג"ח הממשלתיות, היינו עדים לשבוע ללא שינויים מהותיים. העקום השקלי ירד קלות בחלקו הארוך ובחלק הקצר-בינוני נותר כמעט ללא שינוי, והעקום הצמוד סיים בירידות מינוריות בחלקו הארוך וללא שינוי בחלקו הקצר והבינוני

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות היינו עדים לשבוע של עליות נאות, כאשר מדד התל בונד 20 עלה בכ 0.78% ומדד התל בונד השקלי עלה בכ 0.4%.

   

  בגזרת ההנפקות, חברת סלקום יצאה בהנפקת אג"ח ללקוחות מוסדיים.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן,נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים