שתף קטע נבחר

הפגנה נגד ההפרטה: "גונבים לנו את הרכבת"

כמה עשרות מפגינים ניסו לחסום את הכניסה לתחנת ארלוזורוב בתל-אביב וקראו שלא לאפשר את הפרטת הרכבת: "ישראל כץ רוצה לחלק למקורבים"

כ-50 מפגינים הגיעו הערב (ה') לתחנת רכבת ארלוזורוב בתל-אביב, ומחו על החלטת הממשלה ושר התחבורה, ישראל כץ, להפריט את הרכבת. המפגינים התאספו בסמוך לכניסה לתחנה ונשאו שלטים שעליהם נכתב בין השאר: "כץ גונב את הרכבת", "הרכבת היא של כולם" ו-"שוד הרכבות הגדול".

 

המפגינים קראו בין השאר: "נוסעים דורשים רכבת ציבורית", "הפרטה היא אסון בשירות שלטון ההון" ו"חברות קבלן זה פשע מאורגן". הם גם שרו: "צ'יק צ'יק צק על הפסים, הנה באה הרכבת ואותה גונבים".

 

בנוסף חילקו המפגינים פליירים לעוברים והשבים, ועליהם נכתב כי שר התחבורה ישראל כץ "מוכר את הרכבת שלנו לטייקונים. ככה יהיה לו קל לחלק ג'ובים לחבריו ממרכז הליכוד".

 

מפגינים ברכבת ארלוזורוב, הערב (צילום: שחר חי) (צילום: שחר חי)
מפגינים ברכבת ארלוזורוב, הערב(צילום: שחר חי)

 

בהמשך התקדמו המפגינים לכניסה לתחנת הרכבת וחסמו אותה, תוך שהם צועקים "כץ, כץ הבריון בשירות שלטון ההון" ו-"מי שלא קופץ מפריט". המאבטחים שעמדו בכניסה מנעו מהם להיכנס לתחנה וביקשו מהם להתרחק. "המאבטחים הם חברים שלנו והם גם עובדי קבלן מנוצלים. אנו תומכים בהם במאת האחוזים והם מבקשים שניקח כמה צעדים אחורה", הודיע אחד הפעילים, והמפגינים התרחקו ואפשרו לבאי הרכבת להיכנס אליה.

 

מאחורי המפגינים עומד מטה המאבק בהפרטת הרכבת שהוקם בשבוע האחרון, ומורכב מקואליציה של תנועות חברתיות, צעירי מפלגות ואישי ציבור. נמרוד ברנע, דובר מטה המאבק, אמר ל-ynet בתום

ההפגנה: "התוכנית להפריט את רכבת ישראל היא שוד ציבורי בקנה מידה גדול מאוד. מדובר בעשרות מיליארדי שקלים שישראל כץ רוצה לחלק למקורביו ולבעלי ההון".

 

לדבריו הפרטת הרכבת תביא לעליית מחירים, לביטול קווים לא רווחיים, לזיהום סביבתי ולליקויי בטיחות. "כל ניסיון עבר של הפרטת רכבת במדינות שונות בעולם - כשל. מי שישלם על כך בסופו של דבר הם הנוסעים, זהו לא מאבק רק של העובדים אלא מאבק ציבורי. אנחנו מבטיחים עוד הפתעות רבות בזמן הקרוב", סיכם ברנע. בתום כשעה התפנו המפגינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בכניסה לתחנה
צילום: שחר חי
מומלצים