שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  בכיר איראני בגבול: "אף גדר לא תציל את ישראל"

  יועץ התקשורת של נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד סייר בדרום לבנון וניגח את ישראל. "המשוגעים שם קטנים מדי מכדי שיוציאו לפועל את האיומים שהם משמיעים". בביקור בקברו של עימאד מורנייה הוא הבטיח "ניצחון על האויב הציוני העושק"

  משקיפים עלינו מקרוב. משלחת איראנית בראשותו של יועץ התקשורת של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, הגיעה לביקור בלבנון וערכה סיור על גדר הגבול בדרום המדינה. "אף גדר מבטון או ברזל לא תציל את ישראל", צוטט היועץ, עלי אכבר ג'וואנפקר, בערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל מנאר".

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  בשיחה עם עיתונאים בגבול אמר הבכיר האיראני כי "הגדר שישראל רוצה לבנות כאן מוכיחה שהיא חוששת. הביקור שלנו באזור נועד לחדש את הבטחתנו לשהידים אשר נפלו באדמה הקדושה הזאת".

   

  קיבל הסברים על הקרבות במלחמת לבנון השנייה. ג'וואנפקר משקיף עלינו ()
  קיבל הסברים על הקרבות במלחמת לבנון השנייה. ג'וואנפקר משקיף עלינו

   

  ג'וואנפקר, הנחשב למקורבו של אחמדינג'אד ולעורך הראשי של סוכנות הידיעות הרשמית באיראן, אירנ"א, נפגש בביקורו עם בכירים לבנוניים וגורמים בהנהגת חיזבאללה, ואף עלה לקברו של עימאד מורנייה, בכיר הארגון שחוסל בדמשק לפני 4 שנים.

   

  "הדם הטהור הזה לא נשפך לשווא, והוא בסופו של דבר ישיג את הניצחון הסופי על האויב הציוני העושק", אמר הבכיר האיראני על קבר מורנייה.

   

  סיורו של ג'וואנפקר בדרום לבנון החל בעיירה מארון א-ראס, שם ביקר בגן הגובל בשטח ישראל, שאותו שיקם גוף איראני האמון על שיקום נזקי מלחמת לבנון השנייה.

   

  יועצו של אחמדינג'אד (שני משמאל) מסייר בדרום לבנון ()
  יועצו של אחמדינג'אד (שני משמאל) מסייר בדרום לבנון

   

  במהלך הסיור ב"גן האיראני" בעיירה זו התייחס ג'וואנפקר לאיומי התקיפה של ישראל נגד ארצו. "בישראל יש בכירים משוגעים, ויש גם כאלה עם שכל. על האחרונים לרסן את המשוגעים כיוון שהם קטנים מדי מכדי שיוציאו לפועל את האיומים שהם משמיעים".

   

  לדבריו, "האמריקנים מבינים את גודל הסכנה בתקיפה נגד איראן ואני לא מאמין שהם יאפשרו להם לעשות זאת, כיוון שהם יודעים מה יהיו ההשלכות".

   

  "מרגיש כאילו אני רואה את דמם של השהידים מולי ממש עכשיו"

  במהלך הסיור הוא שמע הסברים על הקרבות שהתחוללו במקום במלחמת לבנון השנייה. "אנו חשים גאווה כשאנו עומדים על האדמה הטובה הזאת, אדמת ההתנגדות", ציין יועצו של אחמדינג'אד, "אני מרגיש כאילו אני רואה את דמם של השהידים מולי ממש עכשיו. כל מה שאנחנו רואים מבחינת השחרור של האדמות האלה נעשה באמצעות דמם של השהידים ובאמצעות הניצחון שהגיע מאללה".

   

  במהלך פגישותיו עם בכירי לבנון שלח הבכיר האיראני את ברכותיה של הרפובליקה האסלאמית לעם הלבנוני ולממשלתו. הוא הסביר כי הפגישות נועדו להרחיב את שיתוף הפעולה בין המדינות, והביע נכונות לפתור את מה שהגדיר "הבעיה החשובה ביותר של לבנון", שהיא בעיית החשמל. לדבריו,

  "איראן מסוגלת ליצור תחנות כוח באופן מיידי".

    

  סיורים של בכירים איראנים בגבול בין לבנון לבין ישראל נהפך לדבר שבשגרה בשנים האחרונות, כאשר הם מגיעים לבקר בלבנון ופוגשים את הנהגת חיזבאללה והבכירים השונים במדינה. גם נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, במהלך ביקורו ההיסטורי בלבנון באוקטובר 2010 ערך סיור לאורך הגבול הלבנוני והבטיח "לשחרר את פלסטין בכוח".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משקיף על ישראל. עלי אכבר ג'וואנפקר
  "בישראל יש בכירים משוגעים"
  צילום: AFP
  עימאד מורנייה
  צילום: רויטרס
  מומלצים