שתף קטע נבחר

השריפה בבית האבות: מעצר בית לבעלים ועובדיו

השלושה חשודים ברשלנות בשל הטיפול הלקוי במערכת כיבוי האש בבית האבות. בשריפה שפרצה הלילה נפגעו 17 בני אדם, ארבעה מהם באורח קשה. המשטרה: הם לא נטשו את הקשישים

בית משפט השלום בתל אביב שחרר הערב (יום א') למעצר בית של שמונה ימים את הבעלים ושניים מהעובדים הבכירים של בית האבות בבני ברק שנשרף הלילה. הם חשודים ברשלנות לאחר ש-17 קשישים נפגעו, ארבעה מהם באורח קשה.

 

הקשישים נפגעו מהאש יום לפני סגירת בית האבות

 

השופטת מעיין בן ארי הורתה לעכב את יציאתם מהארץ ולהפקיד ערבות בסך עשרות אלפי שקלים. כמו כן, הוצאו להם צווי הרחקה למשך 30 יום מבית האבות ונאסר עליהם ליצור קשר ישיר או עקיף עם המעורבים בחקירה.

 

החשד נגד השלושה נוגע לטיפול הלקוי במערכת כיבוי האש בבית האבות. למרות הטענות שהועלו לגבי נטישת הקשישים, המשטרה לא מייחסת לשלושה חשד שכזה. גורם במשטרה אף אמר שהטענות אינן נכונות.

 

בית האבות היה אמור להיסגר היום. טפסר בכיר שמעון בן נון, סגן נציב כבאות והצלה, אמר מוקדם יותר ל-ynet כי לפני שלושה חודשים גילה שהאישור מכיבוי אש שהציג בעלי המקום למשרד הבריאות זויף.

 

"לפני שבועיים הוריתי על ביקורת פתע במקום וגילינו ממצאים מחרידים - חלקים בבניין לא מחוברים למים, מערכת גילוי עשן ואש מנותקת", סיפר, "ביקשתי את סגירת המקום מיידית, אבל בגלל ביורוקרטיה זה לקח הרבה זמן והמקום נותר פתוח עד שקרה מה שקרה".

 

בית האבות אחרי השריפה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בית האבות אחרי השריפה(צילום: מוטי קמחי)
   

עו"ד משה מורגנשטיין, המייצג את הבעלים של בית האבות, אמר כי "הטענה שאף אחד מהצוות לא היה

בלילה אינה נכונה. היה אח במקום והמשטרה מציינת זאת. בית האבות הופעל עד הרגע האחרון, היו אנשי צוות שנפגעו ופונו. מרשי מביע צער על מה שאירע. הוא נפל קורבן לנוכל ועשה מה שהוא יכול לסייע לאנשים להיות מפונים ולעקוב אחריהם".

 

עו"ד כרמל בטו, המייצג חשוד נוסף, אמר כי "מדובר במקרה טראגי. מרשי עשה ככל שיכול היה להשיג את האישורים המתאימים ובדרך נפל קורבן ל'מאכער'. מאז המקרה הוא דאג לחלופה לכל הקשישים שעתידים להשתבץ במקומות אחרים".

 

עו"ד גיל פרידמן, שמייצג את מנהל התפעול, מסר: "הטענות שמי מהמנהלים לא טיפל בחולים הן שקר וכזב. מרשי עבר כל הלילה מפצוע לפצוע וסייע למשטרה לפנות. הצוות עשה הכול לפנות את הקשישים. למרשי נעשה עוול, הוא בכלל לא קשור לנושא תפעול מערכת כיבוי האש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים ברשלנות
צילום: מוטי קמחי
חשוד נוסף מובא לדיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים