שתף קטע נבחר

ברק: "המגורים באקירוב גרמו לניכור מהציבור"

שר הביטחון, שמכר את הדירה במגדלי היוקרה בתל-אביב ב-26.5 מיליון שקל, כתב בדף הפייסבוק שלו: "עם חזרתי לחיים הציבוריים היה קשה שלא להבחין בביקורת בעניין מקום מגוריי ולא חשבתי שנכון להתעלם ממנה לאורך זמן. אעבור לדירה קטנה יותר"

שר הביטחון אהוד ברק הסביר אמש (יום א') בדף הפייסבוק שלו מדוע מכר את הדירה במגדלי אקירוב . השר כתב: "רעייתי נילי ואני החלטנו כי מכירת הדירה מתבקשת וזאת נוכח ההכרה כי מקום מגורים זה גורם לתחושת ניכור וניתוק מחלקים רחבים בציבור".

 

 

כמעט ארבע שנים לאחר שהחליטו למכור אותה, חתמו בימים האחרונים שר הביטחון אהוד ברק ורעייתו נילי פריאל על עסקה למכירת הדירה שלהם במגדלי אקירוב בתל-אביב.

 מחיר הדירה עומד על 26.5 מיליון שקל ומשקף לברק רווח של כ-14.5 מיליון שקל. על הדירה רשומה כיום משכנתה בגובה של כ-12 מיליון שקל, סכום הקרוב למחיר ששילם ברק עבורה ב-2003.

 

השר ברק אישר בתחילת דבריו כי "נילי ואני מכרנו את דירתנו במגדלי אקירוב". בהמשך הוא הסביר מדוע רכש את דירת היוקרה: "לאחר שנים רבות בשירות המדינה וצה"ל ומיד עם תום תפקידי כראש ממשלה בשנת 2001, פניתי לשוק הפרטי למשך כשש שנים. בשנים אלו צברתי את רכושי בעמל רב. לאורך כל התקופה כאזרח שומר חוק, עסקיי היו שקופים לרשויות ולמותר לציין כי שילמתי את מלוא המסים כדין וכמתבקש. במהלך שהותי באזרחות רכשנו ושילמנו רעייתי ואני את הדירה במגדלי אקירוב כהשקעה וכדי לגור בה".

 

זה היה ביתו. מגדלי אקירוב בתל אביב (צילום: מיכאל קרמר) (צילום: מיכאל קרמר)
זה היה ביתו. מגדלי אקירוב בתל אביב(צילום: מיכאל קרמר)

 

ברק ופריאל מתכננים לעבור לגור בדירת פאר אחרת שרכשו לפני כשנתיים, במגדל שיוקם במסגרת קבוצת רכישה שהובילה חברת העיר החדשה במקום מתחם בית החולים אסותא הישן ברחוב ז'בוטינסקי בתל-אביב. עבור דירה זו שילם ברק כ-8 מיליון שקל, ושטחה נאמד בכ-200 מ"ר.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

שר הביטחון כתב גם מה גרם לו למכור את הדירה: "עם חזרתי לחיים הציבוריים היה קשה שלא להבחין בביקורת בעניין מקום מגוריי ולא חשבתי שנכון להתעלם ממנה לאורך זמן.

החלטנו לעבור לדירה אחרת, קטנה יותר ופחות יקרה".

 

ברק פנה בנימה אישית לגולשים וכתב: "אומר לכם כי את מרבית חיי הבוגרים ביליתי בשירות המדינה וצה"ל. את ילדותי עברתי בקיבוץ בתנאי חיים לא פשוטים. עם זאת הייתה לי ילדות מאושרת ולא הרגשתי שחסר בה דבר. הדבר החשוב היה אהבת העם והארץ. ספגתי ערכים שמבטאים סולידריות, שותפות ונכונות להקרבה. לא גדלתי עם כפית של כסף, אך בהחלט קיבלתי את הכלים שאיפשרו לי לקחת אחריות על גורלי ועל עתידי. אני מאמין כי על החברה והמדינה להעניק הזדמנות שווה לכל פרט בחברה, אך גם לדרוש ממנו השתתפות ואחריות".

 

הדירה שנמכרה היא בת 450 מ"ר באחת הקומות הגבוהות במגדל המערבי בפרויקט בן שלושת המגדלים. לפני כשנתיים פורסם שברק מתכנן למכור את הדירה ודורש עבורה סכום גבוה מאוד של כ-40 מיליון שקל. יזם הפרויקט, אלפרד אקירוב, העריך אז כי מדובר בסכום "הגיוני".


פורסם לראשונה 18/03/2012 22:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר אהוד ברק
צילום: אבי רוקח
מומלצים