שתף קטע נבחר

ברשות השידור שוקלים: 88FM - תחנת סטודנטים

האם תחנת הרדיו 88FM, שעברה כמה וכמה גלגולים מאז הקמתה ב-1995, בדרך למהפכה נוספת? מנכ"ל רשות השידור חשף כי נשקלת האפשרות להפוך את התחנה לרדיו המיועד לסטודנטים. ברשות מאשרים: "הרעיון יבדק ויבחן"

אחרי שעברה לא מעט גלגולים, תחנת הרדיו 88FM עלולה למצוא עצמה תחת שינוי נוסף: ל-ynet נודע כי בישיבת הוועד המנהל שנערכה אתמול (א'), הודיע מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, כי נשקלת האפשרות להפוך את התחנה לרדיו סטודנטים.

 

במסגרת יום עיון שנערך היום בנושא הרדיו החינוכי אותו יזם מנהל "קול ישראל", מיכאל מירו, ובו השתתפו כ-40 מנהלי תחנות ועורכים ראשיים, סיפר בן מנחם כי במהלך ישיבת הוועד המנהל שנערכה אתמול עלתה ההצעה למתג את תחנת 88FM כרשת סטודנטים, במסגרתה ישודרו תכנים המתאימים לקהל צעיר יותר. הרעיון הועלה כבר לפני מספר שנים, עוד בתקופת כהונתו של בן מנחם כמנהל הרדיו, אך לא יצא אל הפועל בסופו של דבר. כעת, שוב שוקלים ברשות את הרעיון, והמעורבים בעניין - ביניהם גם מנהל התחנה, משה מורד - הביעו  עניין בנושא.

 

יוני בן מנחם. "רוצים להגיע לדור הצעיר" (צילום: אהוד שטמלר) (צילום: אהוד שטמלר)
יוני בן מנחם. "רוצים להגיע לדור הצעיר"(צילום: אהוד שטמלר)

 

במסגרת יום העיון אמר בן מנחם: "אנחנו מייחסים חשיבות גדולה מאוד לתחנות הרדיו החינוכיות ורואים בהן חלק בלתי נפרד מרשות השידור. למען האמת, אנו רואים בכם החפ"קים שלנו בשטח, ונעשה הכל כדי לעזור לכם - לרבות בנושאים שהעלתם פה. אגלה לכם סוד: אנחנו מתחילים לגלגל רעיון להידוק הקשר עם אוכלוסיית הסטודנטים ואחד הרעיונות שנשקלים כרגע הוא להפוך את 88FM ל'רשת הסטודנט' כדי להגיע לדור הצעיר. רעיון זה טרם הגיע לכלל הבשלה אך אני מיידע אתכם על קיומו".

 

פרוייקט הרדיו החינוכי פועל מזה 18 שנה והחל עם חמש תחנות. הפרויקט משותף ל"קול ישראל", משרד החינוך ומשרד התקשורת, ומשודר בתדר 106FM. אם הרעיון אכן יאומץ זו תהיה הפעם הראשונה בה משודרת תחנת רדיו המיועדת לסטודנטים שלא בתדר המוקצה לה.

 

גלגולים רבים עברו על תחנת הרדיו 88FM מאז הקמתה ב-1995, תחת השם "קול הדרך" - אז שידרה מוזיקת ג'אז ודיווחי תנועה. לאחר כשנה שונה שם התחנה ל"קול הדרך לעסקים", והיא שידרה מוזיקה וחדשות כלכלה. חמש שנים לאחר מכן החליפה התחנה את שמה ל"88FM" ושידרה מוזיקה ל"מביני

עניין". לפני כשלוש שנים מונה יובל גנור למנהל התחנה, והפך אותה לקרובה יותר למיינסטרים. כעת, עם כניסתו של משה מורד לתפקיד מנהל התחנה, היא שוב התחדשה בלוח שידורים - וכאמור, יתכן מאוד שתעבור שינוי נוסף בעתיד הקרוב.

 

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מנכ"ל רשות השידור יוני בן-מנחם אכן העלה את הנושא בישיבת הוועד המנהל וסוכם כי הרעיון יבדק ויבחן בהנהלה ובמוסדות רשות השידור".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים