שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רשות ני"ע: 52 הסדרי חוב חדשים, 6 מיליארד ש'

  הצעת התקציב של הרשות, שאושרה בוועדת הכספים, חושפת כי הרשות מטפלת ב-52 הסדרי חוב חדשים של חברות שנקלעו למשבר כספי . "בשנה שחלפה חלה התפכחות מתחושת האופריה ששררה בשוק ההון כי המשבר הפיננסי כבר מאחורינו"

  רשות ניירות ערך החלה לטפל ב-52 הסדרי חוב חדשים של חברות שנקלעו למשבר כספי - כך עולה מהצעת התקציב של הרשות לשנת 2012 שאושרה היום (ב') בוועדת הכספים. יו"ר הרשות, שמואל האוזר, גילה כי מדובר בהסדרי חוב בהיקף של כ-6 מיליארד שקל. הטיפול המעשי ב-34 מ-52 החברות החל בשלהי 2011.

   

  • יו"ר רשות ני"ע: צפויים עוד הסדרי חוב רבים בשוק

   

  בדברי ההסבר לתקציב אומרת הרשות כי בשנה שחלפה "חלה התפכחות מתחושת האופריה ששררה בשוק ההון כי המשבר הפיננסי כבר מאחורינו. שכן ב-2011 "עלה ביתר שאת החשש שחברות ציבוריות לא יעמדו בפירעון האג'ח שהנפיקו לציבור ואכן מצאו את עצמן בבתי משפט במטרה להגיע להסדרי חוב עם המשקיעים".

   

  הרשות מדגישה בהמשך כי "לאור המשבר הפיננסי העולמי נדרש סגל המחלקה לטיפול בחברות בקשיים להגביר את מעורבותו בתחום הסדרי החוב. זאת מאחר שבתחום זה נדרשת עמדת הרשות בבתי המשפט שבהם נקבעים לוחות הזמנים לפירוק חברות, שהם לרוב קצרים בסדר גודל של ימים ספורים".

   

  הגברת הפעילויות בשוק ההון מתבטאת בגידול ניכר של כ-12.6% בתקציב הרשות מכ-156 מיליון לכ-175 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מתוספת כוח אדם מקצועי ואחר. תקציב הרשות ממומן מהכנסותיה בעיקר מהאגרות השונות והיא מתנהלת כמשק סגור.

   

  גידול הפעילות נובע גם מהגברת כושר האכיפה של חוקי ניירות ערך בהסמכת הרשות בחוק חדש להטיל קנסות מנהליים, במקום משפטים פליליים. האכיפה המנהלית מיושמת בידי סגל שופטים בדימוס שנשכרו למטרה זו ופועלים במסגרת נפרדת מחוץ לכותלי בניין הרשות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שמואל האוזר ועדת הריכוזיות
  צילום: עומר מרון
  מומלצים