שתף קטע נבחר

המדינה תשווק מאות יחידות דיור לבדואים

הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב הודיעה כי תחל בפיתוח 234 מגרשים ל-470 יחידות דיור, המיועדות לתושבי פזורת שגב שלום, ובשיווקן של כ-200 יחידות דיור בכספייה. המטרה: להסדיר את תושבי הפזורה הבדואית

הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב תחל בפיתוח 234 מגרשים ל-470 יחידות דיור חדשות, המיועדות לתושבי פזורת שגב שלום, בעלות כוללת של כ-36 מיליון שקל.

 

עוד בערוץ הנדל"ן :

 

בנוסף, החל שיווקם של כ-100 מגרשים ביישוב כסייפה, הסמוך לערד, עבור 200 יחידות דיור חדשות בעלות של 15 מיליון שקל. זאת במטרה להסדיר את תושבי הפזורה לפי תוכנית ההסדרה שעליה החליטה הממשלה בספטמבר אשתקד וכמענה לגידול הטבעי ולמחוסרי הדיור בשני היישובים.

 

עבודות הפיתוח באזורים הללו יכללו, בין היתר, הקמת תשתיות חדשות כגון כבישים, מים וביוב. תהליך הפיתוח יימשך כשנה לפחות, ולאחר מכן יימסרו המגרשים המפותחים לרוכשים ולעוברים לשכונה החדשה.

 

יצוין כי עדיפות תינתן לפתרון מצוקת דיור של משפחות חסרות בית, שאין להן או למשפחתן הקרובה מגרש פנוי סמוך למקום מגוריהן. המצטרפים להליך ההסדרה, שהביעו את רצונם להיכנס לשכונה, יהיו זכאים למגרש מפותח ולפיצוי עבור הצריפים בהם התגוררו.

 

יהודה בכר, מנכ"ל הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב, אמר כי "הליך שיווק המגרשים הוא נדבך חשוב בתפקידה של הרשות. אני רואה חשיבות עליונה לדאוג לרווחה, לתשתיות ולפיתוח לאוכלוסייה הבדואית בנגב ולהיות קשוב לצרכיה. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם ראשי הרשויות שגב שלום וכסייפה, ומקווים להמשיך ולשווק מגרשים חדשים ברשויות נוספות בקרוב, בהתאם לצרכי האוכלוסייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהל בדואי מזרחית לרהט
צילום: באדיבות Lowshot
התיישבות בדואית בדרום
צילום: רועי עידן
מומלצים