שתף קטע נבחר
צילום: shuttestock

מכתב אהבה משבדיה לעם ישראל

במשך עשרות שנים שטפו את מוחו של העם השבדי בתעמולה אנטי-ישראלית. החלטתי להעיר אותם מהסיוט הנורא ולהיות בלוגר פרו-ישראלי. האמינו לי, זה לא קל אך הם עוד יודו לי

בכל פעם שאני מבקר בישראל, אנשים שואלים אותי: "למה השבדים שונאים אותנו כל כך?" אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לנסות ולהסביר כמה דברים. לשבדים, שלמעשה אינם יודעים דבר על ישראל, נדמה שהם יודעים הכול. את המעט שהם כן יודעים הם למדים מהתקשורת, והאמינו לי שלא מציירים שם תמונה יפה.

 

  • מכירים עוד בלוגרים פרו-ישראלים בעולם? 

כתבו לנו לערוץ הדעות: opinions@y-i.co.il  

 

האופן שבו התקשורת השבדית מסקרת את ישראל מדכא בדיוק כמו הקונפליקט בין ישראל והערבים. למען האמת, אני תוהה אם אי פעם קראתי מאמר שקשור באופן כלשהו למדינתכם שלא התייחס לבעיות האזור. נדמה כאילו ישראל אינה קיימת ללא הפלסטינים או הקונפליקט. בשבדיה, ישראל לא יכולה לנצח לעולם. לא משנה מה הסיפור, התקשורת תמיד מוצאת דרך לסלף את הדברים ובסופו של דבר, בדרך זו או אחרת, הם מצליחים להאשים את ישראל.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

כלות בהזמנה - לא הגיע הזמן לעצור את זה? / ריטה חייקין

ישראבלוף הדיור יצית את המחאה הבאה / איציק שמולי

 

אזעקה באשדוד. התמונות שלא תראו בשבדיה   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אזעקה באשדוד. התמונות שלא תראו בשבדיה (צילום: EPA)
 

ירי הרקטות הבלתי פוסק מעזה תמיד נשאר בצל משום מה. כלומר, עד שישראל תוקפת חזרה. אז אנו רואים את הכותרת המסולפות, למשל "ישראל תוקפת בעזה", ואם התמזל מזלנו, איפשהו לקראת סוף המאמר נמצא שורה או שתיים שמזכירות בקצרה את המחבלים מרצועת עזה. נכון, בכל פעם שפיגוע טרור גדול מתרחש יש דיווחים ותמונות, אבל הסבל היומיומי של הישראלים והילדים במקלטים אינם מוצגים בעיתוני שבדיה.

 

בכל כתבה שקשורה לישראל, ינצל הכותב תמיד את ההזדמנות לנגח את המדינה היהודית. כשקראתי מאמר בניוזלטר של ארגון זכויות בעלי חיים על השיפור העצום בזכויות בעלי החיים בישראל, הדגיש הכותב שבעוד ישראל אינה ידועה בשמירת זכויות האדם, לפחות היחס לחיות נאות. אין צורך לציין שסביר מאוד שהמאמר נכתב על ידי מישהו שמעולם לא ביקר בארצכם. מישהו שרק קרא את הכותרות במשך שנים, או במילים אחרות, השבדי הממוצע.

 

הם לא שונאים, הם פשוט לא יודעים. קים מילרל  ()
הם לא שונאים, הם פשוט לא יודעים. קים מילרל

 

בכלי התקשורת המרכזיים בשבדיה יש מעט מאוד דיווחים בנוגע למדע, לטכנולוגיה או לכל דבר נהדר אחר שמגיע מישראל. לעתים קרובות, השבדים להוטים להחרים פירות מישראל (משום מה, הפירות הם נקודה כאובה מאוד). עם זאת, השבדים כמובן שמחים מאוד להשתמש בתוכנות מחשב ישראליות, בטכנולוגיות תקשורת ישראליות ובציוד רפואי ישראלי. הם בוודאי אינם יודעים שהם תומכים בישראל כאשר הם קונים אחד מהמוצרים האלה, מפני שאף אחד לא סיפר להם שהם ישראליים.

 

אמנם ניגוח ישראל ותקיפתה עשויים להיות הספורט הלאומי החדש של שבדיה, לפחות בתקשורת, אך אני עדיין לא באמת מאמין שהשבדים ככלל שונאים ישראלים, יהודים או את המדינה היהודית. אני מאמין שהשבדים פשוט לא יודעים מה קורה. ואיך יידעו אם אף אחד לא מספר להם?

 

לכן החלטתי להיות בלוגר פרו-ישראלי, והאמינו לי: זה לא קל. למעשה, זו כמעט עבודה במשרה מלאה. לשמחתי, בכל שנה עוד בלוגר שעייף מהתעלולים האינסופיים של התקשורת צץ לו ומוכן להפיץ תמונה אחרת של המדינה היהודית. אין דבר שמרתיח את השבדי הממוצע יותר מלדבר על ישראל באופן חיובי. עשרות שנים של תעמולה אנטי-ישראלית שטפו את מוחו של העם השבדי אט אט. אני עושה ככל יכולתי כדי להעיר את בני עמי מהסיוט הנורא שמענה אותם. אני מאמין בכל לבי שיום יבוא והם יודו לי על שלא הייתי צופה דומם מהצד.

 

עד אז, אנא אל תשפטו אותם בחומרה רבה מדי.

 

קים מילרל, בלוגר ומעצב אתרים שבדי. באחרונה פרסם בבלוג שלו תמונות מהעורף הישראלי שהוכה ברקטות, שלא הופיעו בכלי התקשורת בשבדיה.

 

Read this article in English

  

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניגוח ישראל - ספורט לאומי. קים מילרל
מומלצים