שתף קטע נבחר

הסעודים הכי מרוצים מהחיים, ההונגרים בבאסה

לפי סקר עולמי חדש, 2/3 חושבים שהם צריכים לחיות טוב יותר. ההונגרים מובילים את רשימת המתלוננים אבל חושבים שהסיכוי לשפר את המצב נמוך מאי פעם. האם צרפת היא באמת מושא לקנאה, וכמה חושבים שזוגיות תעזור להם?

בין שכסף יכול לקנות אושר ובין שלא, נראה כי אנשים ברחבי העולם חושבים שהוא יכול. לפחות כך עולה מסקר חדש שנערך ביותר מ-20 מדינות. בסקר השתתף מדגם מייצג של כ-20 אלף איש, שנשאלו אם לדעתם הם צריכים לחיות טוב יותר. כשני שלישים מהנשאלים השיבו בחיוב, ורק שליש ענו כי חייהם בסדר כפי שהם היום.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

הסקר נערך על-ידי חברת Ipsos, ולמשתתפים בו ניתנה רשימה של מדדים לשיפור רווחתם ורמת חייהם. 89% השיבו שכלכלה חזקה יותר בארצם חשובה במידת מה או במידה רבה. 84% מהנשאלים השיבו כי תנאי מחיה ויחסים טובים יותר בתוך המשפחה יכולים לשפר את חייהם, בעוד רק 56% השיבו כי מציאת בן או בת זוג תעשה זאת. 49% השיבו כי מדיטציה או תפילה יכולות להעניק להם חיים טובים יותר.

 

מוסלמים עולים לרגל למכה בסעודיה. כנראה יודעים למה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מוסלמים עולים לרגל למכה בסעודיה. כנראה יודעים למה(צילום: רויטרס)

 

מדדים הקשורים לסגנון חיים כמו אכילה טובה יותר, שינה, קיום תרגילים פיזיים בתדירות גבוהה יותר ומציאת אתגרים חדשים זכו גם הם למיקום גבוה.

 

התשובות ממדינות כמו ברזיל, סעודיה, רוסיה, שבדיה, גרמניה, דרום אפריקה, הונגריה, יפן ומכסיקו היו מגוונות למדי לפי הסקר. ההונגרים הסתמנו כמתוסכלים ביותר: 89% מהם השיבו כי הם צריכים לשפר את חייהם. ההונגרים דורגו גם במקום השני ברשימת המדינות שאזרחיהן השיבו הסיכוי לשפר את חייהם נמוך מאי פעם.

 

בראש רשימת המדינות שאזרחיהן מרוצים מחייהם כפי שהם תמצאו הפתעה: סעודיה. דווקא במדינה שמוזכרת בדרך כלל בהקשרים של הפרת זכויות אדם, השיב נתח גדול במיוחד מהנשאלים כי חייו טובים. אחריה ברשימת המדינות ה"מרוצות": הודו במקום השני ושבדיה בשלישי.

 

מפגינים בהונגריה על רקע המשבר הפוליטי האחרון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מפגינים בהונגריה על רקע המשבר הפוליטי האחרון(צילום: EPA)

 

"התחושות האלה בלתי ניתנות להפרדה מהכלכלות הקורסות שלהם", הסבירה קרן גוטפריד מ-Ipsos. "אנחנו יודעים לפי המחקרים שלנו שבימים אלה רק שלושה אחוזים מאזרחי הונגריה אומרים שהמצב הכלכלי של ארצם טוב. מהעבר השני, במעצמות כלכליות כמו סעודיה חושבים פחות שצריך לחיות טוב יותר".

 

למרות התפישה הרווחת לגבי איכות החיים בצרפת - שירותים סוציאליים נדיבים, אוכל נהדר ועוד - ברשימת המדינות

שאזרחיהן חושבים ששיפור החיים קשה כעת לביצוע יותר מאי פעם, מדורגת צרפת במקום הראשון. בעוד 3/4 מהאזרחים בעולם הסכימו עם הקביעה שכדי לשפר את איכות החיים יש לגבש תוכנית, שני שלישים מהצרפתים מרגישים ששיפור החיים אינו משהו שניתן לתכנן.

 

הבלגים, אגב, ניצבים במקום השני במדד הפסימיות הזה, אבל הרחק מאחורי צרפת: 49% מהבלגים הסכימו עם הקביעה שלא ניתן לתכנן את שיפור החיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איפה תחייכו יותר? סעו מזרחה
צילום: shutterstock
מומלצים