שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו נטש משמרת ורותק לבסיס

בנו של ראש הממשלה הלך לאכול בביתו בליל שבת ללא רשות, וכשנתפס שיקר למפקדו. כך מגלה הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". העונש לנתניהו הבן: 21 ימי ריתוק. דובר צה"ל: "החייל נשפט וייענש בהתאם לחומרת מעשיו"

סמל יאיר נתניהו ישלם מחיר כבד על געגועיו לאוכל של הבית: בנו של ראש הממשלה חטף ריתוק ל-21 יום, לאחר שבליל שבת נטש את המשמרת ביחידתו והלך לסעוד עם משפחתו. נתניהו ג'וניור, שמשרת במחלקה לתקשורת בינלאומית של דובר צה"ל, שובץ בסוף השבוע האחרון לתורנות יחד עם חייל נוסף. אלא שבשלב מסוים הוא החליט ללכת לביתו בירושלים, לא הרחק מהיחידה, מבלי שקיבל לכך אישור. מי שעלה על ההברזה היו דווקא עיתונאים זרים, שאחרי שלא קיבלו מענה טלפוני במדור התקשרו לדווח על כך למפקד.

 

הכתב הצבאי של "ידיעות אחרונות", יוסי יהושוע, שחשף את המקרה, דיווח כי המפקד, קצין בדרגת סרן, ערך ביקורת פתע כדי לגלות למה חייליו אינם מתפקדים. הוא חיפש את נתניהו, שלא ענה לו בסלולרי, והסתפק ב-sms כי הוא קפץ להביא אוכל. הקצין רחרח עוד קצת, וגילה כי ה"קפיצה" הזו ארכה שעות, שלא לדבר על כך שהתבצעה ללא אישור. הוא רתח על נתניהו והודיע לו כי יישפט על כך.

 

חייל החובה היחיד עם אבטחה צמודה (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
חייל החובה היחיד עם אבטחה צמודה(צילום: תומריקו)
 

יום הדין הגיע כבר שלשום. ראש הענף שבו משרת נתניהו, סגן אלוף אביטל לייבוביץ', שפטה אותו על צמד עבירות: נפקדות מהשירות ואמירת שקרים למפקדו. הוא רותק לבסיסו לשלושה שבועות, אך כבר אתמול הגיש בקשת מחילה מדובר צה"ל.

ביחידתו אמרו כי זוהי לא בעיית המשמרת הראשונה שלו.

 

כיאה למעמדו, נתניהו הוא חייל החובה היחיד המאובטח בצה"ל. בכל רגע נתון הוא מאובטח על ידי מאבטח אחד או שניים. בליל שישי הם התלוו אליו, גם כשעזב את הבסיס, אך בשונה ממנו, הם עשו את תפקידם כראוי ולא יישפטו.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל נשפט וייענש בהתאם לחומרת מעשיו. אין בכוונתנו להתייחס להתנהלות בין החייל למפקדיו". בלשכת ראש הממשלה בחרו שלא להגיב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר נתניהו. לא בעיית המשמעת הראשונה
צילום: תומריקו
מומלצים