שתף קטע נבחר

מרידור על איראן: "אם אתה רוצה לירות - תירה"

השר לענייני מודיעין התראיין ל-CNN ומתח ביקורת על הפטפטת הישראלית בנושא תקיפה באיראן. "העולם רוצה לדעת אם נתקוף אבל הוא לא יקבל תשובה ממני. אני חושב שזה לא נכון, ואני חושש שלא כל עמיתיי מסכימים איתי"

ביקורת על הפטפטת בנושא איראן בצמרת הישראלית. השר לענייני מודיעין, דן מרידור, התראיין אמש (יום ג') ל-CNN ונשאל לגבי האפשרות שישראל תתקוף באיראן. בתגובה, ציטט מרידור מהסרט "הטוב, הרע והמכוער" ואמר: "אם אתה רוצה לירות תירה, אל תדבר" (If you want to shoot, shoot, don't talk).

 

העולם, איראן ואנחנו - כותרות אחרונות:

הישראלים ♥ איראן בפייסבוק, והעולם מתמוגג

רוסיה: פצצת אטום איראנית תפגע גם בפלסטינים

משחק מלחמה אמריקני: ישראל תתקוף באיראן

 

"העולם רוצה לדעת מה הסיכוי לתקיפה ישראלית באיראן, אתה יכול לתת לנו מושג על כך?", שאל את מרידור המראיין מקס פוסטר, בתוכנית " Connect the World".

 

מרידור השיב: "העולם רוצה לדעת אבל הוא לא יקבל תשובה ממני. אני חושב שזה לא נכון, ואני חושש שלא כל עמיתיי מסכימים איתי. זוכר את הסרט האמריקני? 'אם אתה רוצה לירות תירה, אל תדבר'. אני לא בענייני דיבורים על מלחמה. אנחנו באמצעו של מאמץ בינלאומי, חשוב באופן חסר תקדים, לעצור את איראן מלהשיג נשק גרעיני. זה צריך להצליח".

 

וסטרוולה וברק, היום בגרמניה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
וסטרוולה וברק, היום בגרמניה(צילום: EPA)

 

באותו נושא דן הערב שר הביטחון אהוד ברק בפגישתו עם שר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה. על רקע חתימת החוזה לרכישת צוללת שישית מגרמניה, הודה ברק לשר על מאמצי ארצו לחיזוק כוח המגן של מדינת ישראל. "בקהילה הבינלאומית גוברת ההכרה כי תוכנית הגרעין הצבאית האיראנית מתקרבת בעקביות אל מרחב החסינות, וכי נדרשת החרפת הסנקציות והאצת השיחות", אמר ברק, על פי הודעת לשכתו.

 

הוא ציין כי "ישראל רואה את נושא איראן בצורה הייחודית לה" וכי "אנו קשובים לכל ידידינו, אך בסופו של דבר ממשלת ישראל היא זו שתצטרך לקבל את ההחלטות הנוגעות לביטחונה ולעתידה".

 

"שינוי כללי המשחק בעולם"

לשאלתו של פוסטר השיב מרידור כי הוא מאמין ללא ספק שאיראן בונה פצצה גרעינית, לפי העולה מדו"ח סבא"א. "זה ישנה את המזרח התיכון ואת כללי המשחק בעולם", אמר מרידור אך התחמק מלענות ישירות על השאלה אם זה "צעד מלחמתי מנקודת מבטה של ישראל".

 

לדבריו, "אנחנו צריכים שהדבר ייעצר. יש משטר שחושב שהוא יודע את דבר האל, עובד בשבילו ויודע מה נכון ולא נכון עבור כל השאר ואומר שישראל לא צריכה להתקיים כי אין לה לגיטימציה. והם יפתחו נשק גרעיני. זה שילוב נדיר ועלינו להתייחס אליו ברצינות".

 

בתגובה לשאלה מה הכוונה "להתייחס ברצינות" הדגיש מרידור את החשיבות של הסנקציות הבינלאומיות על איראן.

"איראן איננה צפון-קוריאה, היא לא מנותקת, היא זקוקה לעולם", הסביר מרידור.

 

מרידור נשאל גם לגבי הקמפיין האזרחי שצובר פופולריות בפייסבוק לאחרונה, שמטרתו להביע התנגדות למלחמה בין ישראל לאיראן. הוא ציין כי לא ראה את עמוד הפייסבוק המדובר ואמר: "אין לנו בעיה עם העם האיראני. היינו חברים טובים מאוד איתם עד שהמשטר הזה עלה לשלטון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרידור. אנחנו באמצע, לא להפריע
צילום: עופר עמרם
ברק בגרמניה, היום. אנחנו נחליט
צילום: רויטרס
מומלצים