שתף קטע נבחר

צילום: AP

חברי המחבל: 'בריב הוא אף פעם לא הרביץ ראשון'

מכריו של מוחמד מראח, שטבח ילדים וירה למוות בחיילים, מציירים תמונה שונה של חברם מזו שבידי הרשויות. הם אומרים שלא שמעו אותו מדבר על פוליטיקה או דת. "הוא היה מכור לאופנועים ורצה שתהיה לו וילה"

לא ראשון להכות, מכור לאופנועים, לא מתעניין במיוחד בדת ומפנטז על וילה בעתיד. כך תיארו חבריו של המחבל מוחמד מראח את האיש שביצע טבח אכזרי בבית הספר היהודי בטולוז, וירה למוות בשלושה חיילים צרפתים בשבוע שלפני כן. זהו תיאור שונה מהפרופיל הפסיכולוגי שסיפק התובע המחוזי של פריז שתיאר אדם "אלים, הסובל מבעיה נפשית מהתקופה שהיה נער".

 

כוחות משטרה סביב הבית שבו מתבצר מראח (צילום: AP) (צילום: AP)
כוחות משטרה סביב הבית שבו מתבצר מראח(צילום: AP)

 

טבח בטולוז - כותרות אחרונות:

החקירה בצרפת: "הוא מתחרט רק שלא הרג עוד"

סרקוזי: ישראל כמניע לטבח - חילול הקודש

אחיה של מרים שנרצחה מירר בבכי: הקב"ה, די!

חמק בין הידיים: הצרפתים עקבו אחרי המחבל

 

"הילד הזה שרצה לבנות לעצמו וילה, שחזה לעצמו עתיד טוב יותר, לא נתפש באף שלב על ידי חבריו כלוחם ג'יהאד שמסוגל לרצוח ילד. אם הוא נקלע לוויכוח, הוא מעולם לא היה זה שהרביץ ראשון", תיאר העיתון "לה פיגארו" את מראח.

 

מכריו סיפרו לעיתון כי הוא מכור לאופנועים ולכדורגל "כמו רוב הצעירים שבגילו בעיר". לדבריהם, הצעיר בן ה-23, בגובה 1.70 מטר, נחשב ל"רגוע, עדין ואהוב על הבריות". הם התקשו להסתיר את תדהמתם ממעשיו.

 

מחוץ לבית המחבל בטולוז (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מחוץ לבית המחבל בטולוז(צילום: MCT)

 

"הוא מעולם לא דיבר על פוליטיקה או על דת כי נראה היה שזה לא מעניין אותו. ראיתי אותו מדי פעם במסגד, אבל הוא מעולם לא היה מאמין אדוק", סיפר חברו של מראח שביקש להתראיין בעילום שם.

 

"בילינו במועדון לילה"

כאשר הוא נשאל על ה"השתוללות" של מראח בבית הספר היהודי "אוצר התורה", השיב החבר שהוא לא מאמין שכך היה ושהוא "נגעל" מזה. כדי להסביר עד כמה מראח היה אדם נורמלי ולא קיצוני דתי, סיפר החבר ששניהם יצאו רק בשבוע שעבר למועדון לילה.

 

דני, חבר אחר של המחבל, שמוצאו ממרוקו, סיפר כי מראח ניסה להתגייס לצבא ללא הצלחה. "בעבודתו כמאמן כושר, בנה לעצמו מוחמד מוניטין של עובד טוב", אמר.

 

יום לפני פיגוע הירי בבית הספר, לא העיד דבר במעשיו ובהתנהגותו של מראח על העתיד להתרחש. "הוא היה רגוע, הוא עשה סיבובים בשכונה במכונית הקלאו השחורה שלו", סיפר דני. לדבריו, מראח "מעולם לא גידל זקן ומעולם לא התבטא בצורה אנטישמית. מה שהוא עשה זה דבר בלתי נסלח ובניגוד לחוקי הקוראן".

 

סרקוזי בטקס האשכבה לחיילים שרצח מראח. "רצה להוריד את צרפת על ברכיה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
סרקוזי בטקס האשכבה לחיילים שרצח מראח. "רצה להוריד את צרפת על ברכיה"(צילום: AFP)

 

ה"לה מונד" סיפר כי לפני פחות משבוע, ביקר מראח את אמו, המתגוררת בגפה בעיר. הבוקר ביקשו כוחות המשטרה להביאה לזירת המצור על ביתו,

 אך היא טענה כי אין לה כל השפעה עליו. למראח שתי אחיות ושני אחים.

 

התובע המחוזי של פריז, פרנסואה מולן, ערך היום תדרוך ובו תיאר את מראח. "ניתוח הפרופיל הפסיכולוגי שלו מראה שהחשוד אלים וסובל מבעיה נפשית מהתקופה שהיה נער, מה שכנראה מתחבר לאלימות שהראה בימים האחרונים", טען התובע. הוא הוסיף כי מראח תכנן לעזוב את ביתו הבוקר ולרצוח שוטרים.

 

"הוא לא מתחרט על דבר, פרט לכך שלא היה לו הזמן לחסל עוד קורבנות. הוא גם אמר לא אחת שהוא רוצה להוריד את צרפת על ברכיה", הוסיף מולן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחות החיילים שנרצחו, בהלוויתם
צילום: AFP
שוטר סמוך לבית שבו מתבצר מראח
צילום: רויטרס
מומלצים