שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  12 שנה ל"פרשת האיברים": מיליונים למשפחות
  ארבע משפחות שחלקי גופות של יקיריהן הושארו ללא הסכמתן במכון לרפואה משפטית באבו כביר, יקבלו שלושה מיליון שקלים במסגרת הסכם פשרה. משא ומתן מתנהל מול משפחות נוספות

  12 שנה אחרי תחקיר ידיעות אחרונות, שחשף כי במכון לרפואה משפטית באבו כביר נשמרו איברי מתים ללא ידיעת המשפחות, הגיעה הפרקליטות להסכם פשרה עם ארבע משפחות, שיפוצו בשלושה מיליון שקלים. משא ומתן מתנהל עם משפחות אחרות שנפגעו אף הן בפרשה.

   

  תחקיר "7 ימים" חשף כי תחת הנהלתו של פרופ' יהודה היס, נשמרו במכון עשרות חלקי גופות של אנשים שנהרגו בפיגועים, תאונות או אסונות אחרים. במקום האיברים שנלקחו, הושתלו בגופות מקלות מטאטא וצינורות השקיה. עוד נטען בתחקיר, כי איברי אדם נגנבים מגופות ומועברים לאוניברסיטאות תמורת כסף או גמול אקדמי. תיקנים וזבובים רוחשים במעבדות, בין המקררים ועל הגופות בזמן הנתיחה. המקררים אינם עומדים בעומס, והגופות נרקבות בצחנה איומה. לפני שנה, קבעה הכנסת כי האיברים ייקברו.

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  שנה אחרי התחקיר, שבעקבותיו הגישו ארבע משפחות תביעות לפיצוי, הגיעו נציגי משרד הבריאות לביתן של כמאה משפחות שאיברי יקיריהן נשמרו במכון ושאלו אותן מה ברצונן לעשות עם השאריות. מאז,

   התנהלו הצדדים בבתי המשפט, והמשפחות טענו כי נגרמה להם עוגמת נפש. בימים האחרונים הגיעה פרקליטות מחוז ירושלים לפשרה עם אותן משפחות, ולפיה הן יפוצו בשלושה מיליון שקלים. ההסכם הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בירושלים. משפחות נוספות מנהלות משא ומתן עם הפרקליטות.

   

  בפרקליטות אמרו כי הפשרה שהושגה היא "יישום מלא של פסיקתו המנחה של בית המשפט העליון באשר לנזקים שנגרמו למשפחות שיקיריהן נותחו במכון לרפואה משפטית עד 2002".

   

  יש לציין כי היס טען בזמנו כי מדובר באי הבנה, משום שבכל נתיחת גופה נלקחת דגימה שנשמרת במכון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  פרופ' היס. ללא הסכמה
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים