שתף קטע נבחר

השר כץ קבע מזוזה בקבר יוסף: 'המקום הכי בטוח'

כמדי חודש הגיעו גם הלילה מתפללים לקבר יוסף, הפעם הצטרף אליהם שר התחבורה. הוא קבע מזוזה במקום ואמר: "המקומות הקדושים הם הבטוחים ביותר"

כאלפיים איש התפללו הלילה (יום ה') בקבר יוסף שבשכם, כמדי חודש. כניסתם תואמה מראש ואורגנה על ידי המועצה האזורית שומרון ואגודת "שכם אחד". בין המבקרים היה גם שר התחבורה ישראל כץ, שאף קבע במקום מזוזה לראשונה זה 11 שנים, מאז אירועי מדחת יוסף, שנהרג במקום בשנת 2000 לאחר שחילוצו התעכב. כמו כן ביקרו במקום ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, הרב הראשי לצה"ל ומפקדי צבא מהגזרה.

 

חדשות אחרונות:

 

במעמד קביעת המזוזה אמר כץ: "הייתה לי הזכות לקבוע מחדש את המזוזה בקבר יוסף. הגיעה העת שנחזור לכאן כדי שנמשיך את דרכו של יוסף גם בלימוד וגם במימוש ריבונותנו במקום זה. אנו כולנו מסייעים, כל איש בתחומו, לבניין הארץ, ויחד איתך, גרשון, נפתח את כל תשתיות התחבורה כדי לחזק את ההתיישבות. אנו יודעים ורואים כל מה שקורה היום מסביב, אבל גם יודעים שהמקומות הקדושים האלה הם הבטוחים ביותר היום".

 

שר התחבורה עם המתפללים (צילום: מועצה אזורית שומרון) (צילום: מועצה אזורית שומרון)
שר התחבורה עם המתפללים(צילום: מועצה אזורית שומרון)

 

מסיקה הודה לכץ על הגעתו לקבר ואמר:

"אנו מברכים את שר התחבורה בברכת ברוך הבא לקבר יוסף ובקידום ההתיישבות. מדובר באירוע היסטורי ששר בכיר בישראל מברך על קביעת מזוזה. כזכור, לפני קצת יותר משנה חידשו ושיפצו אנשי המועצה יחד עם צה"ל את הקבר שחולל שנים כה רבות. אין אומה שהייתה נותנת למקום קדוש כמו קבר יוסף להיות מבוזה. משום שצה"ל שולט בשכם כמו גם בשאר הערים הפלסטיניות, אנו מבקשים מהרשויות לממש את ריבונותנו במקום שסוכמה גם בהסכמי אוסלו הארורים".

 

הכניסה והיציאה למתחם נעשתה באוטובוסים ממוגנים ובליווי צבאי תחת אבטחה. לא נרשמו אירועים חריגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישראל כץ בקבר יוסף
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים