שתף קטע נבחר

השגריר כתב טור, ארה"ב תשלח עוד כיפות ברזל?

מייקל אורן, שגריר ישראל בוושינגטון, כתב שישראל צריכה עוד עשר סוללות כיפת ברזל, והציר היהודי בקונגרס הווארד ברמן נענה מיד - ויזם הצעת חוק. ברמן הסביר: "ארה"ב תמשיך לעמוד לצד בעלת בריתנו החזקה כשהיא קוראת לעזרה"

שגריר ישראל בוושינגטון, מייקל אורן, כתב טור על הצורך של ישראל בעוד עשר סוללות "כיפת ברזל" לפחות כדי להגן על שמי המדינה - והקונגרס הגיב מיד. הווארד ברמן, הבכיר הדמוקרטי בוועדת החוץ של בית הנבחרים, גייס את הרפובליקנית הבכירה אליאנה רוס-ליטנאן, ובבית הנבחרים הוצגה אתמול (יום ד') יוזמה ל"חוק תמיכה בכיפת ברזל".

 

חדשות אחרונות מהעולם:

 

בחוק המוצג אין מספרים, אבל מדובר בהכרה של הקונגרס האמריקני בהצלחה המבצעית ובחשיבות האסטרטגית של סוללות להגנת שמי ישראל מטילים. כמו כן המהלך הנוכחי מבטיח תקציב לפיתוח סוללות נוספות. יצוין כי גם הממשל הכיר בהצלחת "כיפת ברזל" ובחשיבות שבייצור של סוללות נוספות למרות ההצטמצמות של הפנטגון.

 

עלות של סוללת "כיפת ברזל" היא 50 מיליון דולר, מבלי לכלול בחישוב את עלות הטילים והתשתיות. המאמר של השגריר אורן באתר "פוליטיקו" הדליק מיד חברי קונגרס. ברמן, ציר יהודי, כתב בהצעת החוק שיזם ש"כשמחבלים פלסטינים שיגרו את סיבוב ההתקפות האחרון של טילים על ישראלים חפים מפשע, מערכות ההגנה של כיפת ברזל הצילו חיים ומנעו הסלמה של המשבר". ברמן הסביר כי "ישראל חייבת שתהיה לה יכולת להגן על עצמה מהתקפות של רקטות וטילים.

ארצות הברית תמשיך לעמוד לצד בת בריתנו החזקה כשהיא קוראת לעזרה".

 

ברמן פעיל בקונגרס האמריקני בקידום חקיקה לסיוע להגנת שמי ישראל מטילים: בשנת 2010 הוא קידם חקיקה שתמכה בבקשת הנשיא ברק אובמה להעניק לישראל סיוע מיוחד של 205 מיליון דולר לפיתוח סוללות "כיפת ברזל" הקיימות.

 

השגריר אורן כתב ב"פוליטיקו" ש"סוללות כיפת ברזל מוצבות בדרום ישראל", אבל "יש צורך בעשר סוללות נוספות לפחות כדי להגן על המדינה כולה". שגריר ישראל הבהיר: "מבחינת ארצות הברית וישראל, השקעה במערכות כיפת ברזל היא השקעה בדיפלומטיה, שתורמת ליצירת התנאים המסייעים לשלום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיפת ברזל בפעולה
צילום: AFP
אורן. "השקעה בדיפלומטיה"
צילום: AP
מומלצים