שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "האח הגדול" ו"הרצל עושה לך כנפיים" הוצאו מהחוק

  "האח הגדול", "הרצל עושה לך כנפיים" ורשימה ארוכה של סמי פיצוציות נוספים הוצאו אל מחוץ לחוק. יו"ר ועדת הבריאות ח"כ כץ: זו מלחמת חורמה בסמים, מדי חודש נפסול עוד חומרים

  "האח הגדול" יוצא מחוץ לחוק: ועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד) הוציאה היום אל מחוץ לחוק רשימה ארוכה של סמים הנמכרים בפיצוציות, בהם: האח הגדול, אקסטרים, ספייס גולד, סבבה, סבבה כרום ו-ifeel.

   

  הסכנה בסמי פיצוציות :

    

  הוועדה התכנסה בעקבות בקשה דחופה של משרד הבריאות ומשטרת ישראל לשינוי פקודת הסמים המסוכנים, כך שתכלול חומרים רבים הנמכרים בפיצוציות ברחבי הארץ. כאמור, החליטה הוועדה כי מכירת סמי הפיצוציות והשימוש בהם יוצאו מחוץ לחוק.

   

  נציג המשטרה, סנ"צ ד"ר אודי וולף, ציין כי לקראת חגים וחופשות ממהרים בעלי הפיצוציות להצטייד במלאי גדול של סמים, הנמכרים לא אחת לבני הנוער תחת הכיתוב "קטורת ריחנית".

   

  לדבריו, מפיצי הסמים מדביקים להם שמות "ברוח החג", כמו "ספינקס" ו"הרצל עושה לך כנפיים". חברי ועדת הבריאות אישרו גם את הכללת "סמי החגים" ברשימת החומרים הלא חוקיים.

    

  וולף הוסיף כי לצערו, בכל פעם שנפסלים חומרים מסוימים בישראל - מיובאים מסין בתוך שבועיים חומרים חדשים שטרם הוגדרו כמסוכנים, וחוזר חלילה.

    

  "נתיש את בעלי הפיצוציות", סיכם ח"כ כץ. "הוועדה תעמיד עצמה לרשות משרד הבריאות ומשטרת ישראל ותתכנס מדי חודש לשנות את פקודת הסמים המסוכנים. אנו נעמוד בקצב היבוא החולני של החומרים ונעשה כל שביכולתנו כדי להפסיק את הרגלי הצריכה המסוכנים של בני הנוער".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפיצי הסמים מדביקים להם שמות "ברוח החג"
  צילום: יובל אראל דוברות משטרת מחוז תל אביב
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים