שתף קטע נבחר

ח' החשמל מבקשת לשוב לדלק מזהם ברידינג

בעקבות בעיות באספקת הגז הטבעי ומחשש למסור בחשמל בקיץ - בחברה יבקשו לחזור לשרוף מזוט בתחנת הכוח. "אנחנו סבורים שנהיה במצוקה גדולה ונצטרך להפעיל את התחנות בדלקים אחרים"

חברת החשמל מבקשת לחזור לשרוף את הדלק המזהם מזוט בתחנת הכוח רידינג בל אביב, במקום להשתמש בגז טבעי. בכוונת החברה להגיש בקשה רשמית בנושא לוועדות התכנון, איגוד ערים דן והמשרד להגנת הסביבה.

 

 

תחנת הכוח רדינג עברה בשנת 2006 להפעלה רק באמצעות גז טבעי. בשונה מתחנת כוח אחרות של חברת החשמל, שהן דו דלקיות - כלומר פועלות גם על גז וגם על סולר או מזוט - תחנת הכוח ברידינג היא חד דלקית, כלומר יכולה לפעול כיום רק על גז טבעי.

 

על פי חברת החשמל, הסיבה למהלך היא חשש ממחסור בחשמל בקיץ, בעקבות  הפסקת הזרמת הגז ממצרים והידלדלות מאגר ים תטיס. "אנחנו סבורים שנהיה במצוקה גדולה ונצטרך להפעיל את התחנות בדלקים אחרים כמו סולר ומזוט", מציינים בחברה. "לאור זאת, אנחנו בוחנים היתכנות רגלוטורית לקבלת האישורים הנדרשים לכך".

 

לאחר שיתקבלו האישורים הנדרשים, בחברה ייבחנו את האפשרות להסב את התחנה בחזרה לשימוש במזוט, תהליך שאמור לקחת כ-4 חודשים על פי התחשיבים שלהם. הסבת התחנה בחזרה לשימוש בגז, אמורה לקחת כם כ-4 חודשים.

 

על פי אתר המשרד להגנת הסביבה, שתי יחידות הייצור של רדינג ד' הן היחידות הפועלות כיום באמצעות גז טבעי. שתי יחידות רדינג ב' שלא הוסבו לגז - נסגרו. בעת תקלה במערכת ההפקה, ההולכה ואספקה של הגז לרדינג יותר להפעיל את יחידות הייצור במזוט דל דל גופרית.

 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "בעקבות המשבר במשק הגז, ביקש המשרד להגנת הסביבה מחברת החשמל להציג את כל החלופות, בכל התרחישים, שימנעו פגיעה מרוכזת של זיהום באזרחי ישראל ויאפשרו קבלת החלטות מושכלת בהסתמך על כלל הנתונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחנת כוח רידינג
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים