שתף קטע נבחר

אנדרטה לזכר קורבנות השואה חוללה באוקראינה

אנטישמיות בלביב: אלמונים שפכו צבע והשאירו כתובות נגד יהודים על אנדרטה במרכז העיר. בפולין חולל השבוע בית עלמין יהודי, והושארה בו כתובת: "כאן פולין, לא ישראל"

ארגון יהודי הודיע היום (ו') כי אנדרטה לזכר השואה חוללה בעיר לביב שבמערב אוקראינה. אולקסנדר נזאר ממרכז התרבות היהודית "שלום עליכם" בעיר אמר כי התוקפים האלמונים, שפעלו כנראה שלשום, שפכו צבע אדום וכחול על האנדרטה במרכז העיר.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לדבריו, הוונדליסטים גם השאירו על האנדרטה כתובת אשר "משפילה הן את היהודים והן את האוקראינים". נזאר סיפר היום כי פעילים הצליחו להסיר את רוב הצבע מהאנדרטה, וכי משטרת לביב פתחה בחקירה.

 

בלביב, שהייתה מרכז נמרץ של החיים היהודיים לפני השואה, מתגוררים כעת רק כאלף יהודים לפי נזאר. כ-1.4 מיליון מ-2.4 מיליון היהודים שחיו באוקראינה לפני השואה נרצחו במהלכה. ארגונים יהודיים מתלוננים כי אנטישמיות עדיין קיימת במדינה.

 

מלבד חילול האנדרטה באוקראינה והפיגוע הקטלני בטולוז, אירע השבוע באירופה מקרה אנטישמי נוסף. אלמונים חיללו בית עלמין יהודי

בפולין, וריססו על מצבות בו צלבי קרס וסיסמאות אנטישמיות. מחללי בית העלמין כתבו בין השאר על מצבה "כאן זו פולין, לא ישראל".

 

בית העלמין שחולל שוכן בעיירה במזרח פולין. המשטרה המקומית פתחה בחקירה סביב מעשה החילול, שבוצע ביום ראשון בלילה. בעיירה ניסו לשמר את זכר היהודים שחיו בה לפני מלחמת העולם השנייה. בית העלמין, ששוחזר לפני שש שנים, אינו מגודר לחלוטין, והייתה זו הפעם הראשונה שוונדליסטים פוגעים בו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלבי קרס וסיסמאות נגד יהודים (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים