שתף קטע נבחר

סנטורום: עדיף להצביע לאובמה מאשר לרומני

חילופי האש בין המועמדים הרפובליקנים הולכים וגוברים: ריק סנטורום אמר כי יעדיף להשאיר את אובמה 4 שנים נוספות בבית הלבן מאשר לבחור ביריבו מיט רומני, שאותו כינה "לוח מחיק". היום ייערכו הבחירות בלואיזיאנה, שם צפוי סנטורום לנצח

פליטות הפה של המועמד הרפובליקני ריק סנטורום זכו לכותרות רבות מתחילת עונת הבחירות לנשיאות האמריקנית, והרשימה ממשיכה להתארך: במהלך כנס פוליטי אתמול (ו') בטקסס אמר סנטורום כי אם הוא לא ייבחר כמועמד המפלגה לנשיאות, עדיף שהרפובליקנים יצביעו לאובמה לקדנציה נוספת.

 

חדשות נוספות במירוץ לבית הלבן :

 

"אתה מנצח כשאתה נותן לאנשים ברירה אחרת, ולא מישהו שהוא שונה רק במעט מהאיש שיושב שם (אובמה)", אמר סנטורום, "אם הם שונים רק במעט, אז אנחנו יכולים להישאר עם מה שיש לנו במקום לקחת סיכון עם מועמד שהוא לוח מחיק". בכך התייחס סנטורום לדברי יועצו הבכיר של רומני, שהבהיר כי לאחר הבחירות המקדימות הכל נמחק ורומני יפנה לציבור הבוחרים הרחב על ידי הצגת מצע מתון יותר מזה המוצג בפריימריז.

 

רומני לא נשאר אדיש, ופירסם תגובה בה הביע אכזבה ש"ריק סנטורום מעדיף את אובמה כנשיא על פני רפובליקני". סנטורום אמר את הדברים בשעה שמיט רומני ממשיך לצבור עוד ועוד צירים מהמדינות השונות, ונראה כי הוא המועמד היחידי המסוגל אולי להגיע ל-1,144 הצירים הנדרשים כדי לזכות במועמדות הרפובליקנית לנשיאות.

 

סנטורום. צפוי לנצח בלואיזיאנה, אך עדיין רחוק מלעקוף את רומני (צילום: MCT) (צילום: MCT)
סנטורום. צפוי לנצח בלואיזיאנה, אך עדיין רחוק מלעקוף את רומני(צילום: MCT)

 

המועמד מיט רומני זכה בימים האחרונים לתמיכה חשובה מרפובליקנים בעלי מעמד בכיר. ג'ב בוש שנחשב בעיני רבים למועמד הרפובליקני המתאים ביותר לנשיאות, הצהיר שמפלגתו צריכה להתייצב מאחורי רומני.

עם זאת, בוש לא אמר את הדברים כדי לתת חיבוק אוהב למועמד, אלא בניסיון לגרום למועמדים הרפובליקנים להתאחד מאחורי המועמד בעל

 הסיכויים הגדולים ביותר לזכות במועמדות, לנצח את הנשיא אובמה ולהשיב לידיהם את השלטון. גם הסנאטור הדרומי ג'ים דמונט, הנציג הבכיר של הרפובליקנים בסנאט האמריקני, הביע תמיכה ביריבו של סנטורום.

 

התמיכה הרבה כנראה לא תעזור לרומני בבחירות שיתקיימו היום במדינת לואיזיאנה. המאזן של רומני בדרום הוא אפס ניצחונות מתוך שישה סבבי פריימריז. רומני עד היום אפילו לא טרח כלל להגיע ללואיזיאנה הדרומית. הסקר האחרון מעניק לסנטורום תמיכה של 42 אחוזים לעומת 28 בלבד לרומני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנטורום. מעדיף את אובמה על רפובליקני
צילום: AP
רומני. "לוח מחיק"
צילום: AFP
אובמה. יהנה מההפקר?
צילום: AFP
מומלצים