שתף קטע נבחר

דיווח: איראן תכננה לפגוע בספינה ישראלית בסואץ

העיתון המצרי "אל-אהראם" דיווח כי שני מצרים הואשמו, לאחר שהציעו לאדם 50 מיליון לירות מצריות על-מנת שיפגע בספינה ישראלית. המימון, על-פי הדיווח, מטהרן

האם איראן ניסתה לפגוע בכלי שיט ישראליים? כלי תקשורת במצרים דיווחו בימים האחרונים כי מנגנוני הביטחון הצליחו לאחרונה לסכל פיגוע טרור נגד ספינות בתעלת סואץ. היום (שבת) דיווח העיתון המצרי אל-אהראם כי מהחקירות שערכה פרקליטות ביטחון המדינה עם שניים שהואשמו בתכנון אותו פיגוע, עולה כי הכוונה הייתה לפגוע בכלי שיט ישראליים - במימון איראן.

 

עוד בחדשות:

דיווח בלבנון: הצועדים ביום שישי יגיעו רק לבופור

רצח שלישי ביממה: גופת גבר נמצאה בגליל

דיווח: חמאס רוצה סחורות ממצרים, לא מהגדה

 

העיתון פרסם הבוקר פרטים ראשונים מחקירתם של השניים, סלימאן רזק עבד א-ראזק וסלאמה אחמד סלאמה. לטענת העיתון, חרף העובדה שהם הכחישו כל קשר לתקרית, הציעו השניים לאדם בשם מוחמד זכרי, ששוחרר ממעצר, לתקוף ספינה ישראלית בתעלה תמורת 50 מיליון לירות מצריות. השניים הודיעו לו כי לאחר שיפגע בספינה הישראלית הוא יקבל את הסכום מהשיעים על רקע קשריהם עם איראן והשנאה של טהרן כלפי מצרים וישראל.

 

החודש דיווח העיתון המצרי "אל-אהראם" כי שתי ספינות טילים ישראליות חצו את תעלת סואץ. לא ברור מה יעדן של הספינות. כעבור כמה שעות, אישרו בצה"ל את הפרטים. לפי הדיווח, שתי המשחתות

 הישראליות, "להב" ו"יפו", הגיעו תחת אבטחה כבדה לנמל פורט סעיד בצפון התעלה, יחד עם אונייה צרפתית, "אימדיסי", שם חברו לקבוצה של ספינות. אח"י להב היא אונייה מסוג סער-5, ואילו אח"י יפו מסוג סער-4.5.

 

הממונה על השיט בתעלת סואץ, אחמד אל-מנחאלי, אמר אז כי הספינות חצו את התעלה, ושטו בין נמל פורט סעיד בצפון לבין נמל סואץ בדרום במשך כ-14 שעות בליווי של ספינות גרר של רשות תעלת סואץ שאבטחו אותן. בשנה האחרונה חצו ספינות איראניות בשתי הזדמנויות את תעלת סואץ, במה שנתפש כהתגרות בישראל ובמערב. הפעם האחרונה הייתה לפני כחודש, אז חצו שתי ספינות את התעלה בדרכן לסוריה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תעלת סואץ. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים