שתף קטע נבחר

היכה את חברתו החיילת, תועד והורשע. צפו

צעיר שחשד כי חברתו בוגדת בו הגיע לבסיס שבו היא משרתת, איים עליה ותקף אותה בפניה. בית המשפט התחשב בנסיבות חייו של הנאשם וגזר עליו שלושה חודשי עבודות שירות

הוא חשד שבת זוגו בוגדת בו, הגיע לבסיס הצבאי שבו היא משרתת, איים עליה, היכה אותה ואף הזמין את האמבולנס שפינה אותה לטיפול רפואי - כך עולה מהכרעת הדין במשפטו של צעיר בן 25, שנשלח בשבוע שעבר לשלושה חודשי עבודות שירות. התקיפה עצמה תועדה במצלמות האבטחה של הבסיס.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נתניהו: אין לי שום כוונה להקדים את הבחירות

"גורלה הפוליטי של לבני תלוי בתומכי אריק שרון"

מחאת עובדי הרכבת: פקקים במחסום בחיפה

 

הכרעת הדין העלתה כי מערכת היחסים של בני הזוג הייתה מאופיינת בגילויי קנאה הדדיים. כשהצעיר הגיע לבסיס שבו שירתה בת זוגו, הוא קרא לה לרדת אליו ובמהלך הוויכוח שהתפתח ביניהם, איים עליה כי ידקור אותה, תוך כדי שהוא מוודא שאף אחד לא נמצא בסמוך. בהמשך, היכה הצעיר את חברתו בפניה וכתוצאה מכך נגרמו לה חבלות.

 

המדינה ביקשה לגזור על התוקף ארבעה חודשי מאסר על-תנאי, אולם שופט בית משפט השלום בתל-אביב, בני שגיא, גזר כאמור על בן הזוג שלושה חודשי עבודות שירות וקנס אותו ב-500 שקלים. בנוסף הורה בית המשפט לצעיר לפצות את חברתו ב-1,000 שקלים.

 

במהלך המשפט הגיעו הצדדים להסדר טיעון, שבו הודה הצעיר והורשע בתקיפה חבלנית. פרקליטתו של הנאשם, עו"ד אורית חיון, ביקשה לבטל את הרשעתו ולהסתפק בהפניה לשירות מבחן, וזאת נוכח העובדה שהביע חרטה על מעשיו, הזמין את האמבולנס ואף ביקש ללוות את חברתו אחרי שהתמוטטה.

 

עו"ד חיון ציינה גם את נסיבות חייו האישיות של הצעיר וסיפרה לבית המשפט על הילדות שעבר בפנימיות. בנוסף, הדגישה עו"ד חיון כי מרשה התגייס לשירות צבאי שבו קיבל אות הצטיינות ואף לכד מחבלים במהלך שירותו במג"ב. השופט בני שגיא קיבל את טיעוניה של הסנגורית וציין כי "יש בהם ממש". השופט הוסיף בהכרעת הדין כי "עומד בפניי נאשם אשר בהחלט ניתן לומר כי נקודת הפתיחה של חייו הייתה בעייתית וחרף זאת הצליח להתקדם ולנהל אורח חיים נורמטיבי".

 

השופט שגיא התייחס להודאת הנאשם ונטילת אחריותו ואף סבר כי "יש מקום לאופטימיות בכל הנוגע להליך השיקומי. התמונה המצטיירת הינה תמונה של מערכת יחסים בעייתית אשר שיאה של הבעייתיות בהתפרצויות האלימות. כאשר אדם מרים יד על רעהו ובוודאי כאשר גבר מרים יד על בחורה צעירה צריכות להתקיים נסיבות יוצאות דופן מן המעלה הראשונה על מנת שלא לתת ביטוי למעשים באופן מוחשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המשפט התחשב בנסיבות חייו של הנאשם (אילוסטרציה)
צילום: index open
"הנאשם לכד מחבלים". עו"ד חיון
מומלצים