שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עוברים דירה? כל הפתרונות לסיבוכים מיותרים
  תהליך ההובלה, שיאו של כל מעבר דירה, עלול להפוך לאירוע טראומתי למדי אם משהו משתבש. למרות זאת, אפשר לצפות מראש את הבעיות - ולהתכונן אליהן גם בזמן אמת

  הובלת דירה היא משימה מורכבת למדי ואכן לא נדיר לגלות שחוקי מרפי פועלים עליה ומשהו משתבש בדרך. אספנו מספר דוגמאות לבעיות שעלולות לצוץ, יחד עם עצות כיצד להימנע ולהתגונן ומה עושים כשהמצב מסתבך.

   

   

  חברת ההובלות שולחת רכב קטן מדי

  המובילים מגיעים אליכם לדירה ומתחילים להעמיס, אך במהרה מתברר לכולם שהמשאית לא תספיק ויידרשו מספר נסיעות הלוך-ושוב אל הדירה החדשה. אם המעבר מתבצע באותה עיר, המצב שלכם יחסית נסבל, אך אם מדובר במעבר לעיר אחרת, צפוי לכם יום ארוך ומתסכל.

   

  הפתרון: כדאי לוודא ולקבל המלצות מראש על כך שחברת ההובלות לא קטנה מדי ועל כך שהיא כבר העבירה דירה בסדר גודל דומה לשלכם. אך לרוב מקרה שכזה נובע מהערכה שגויה של נפח החפצים שלכם, וזאת אפשר למנוע אם דואגים שנציג חברות הובלות יגיע לדירה מראש ויערוך רישום מסודר, במקום לסגור את העסקה בטלפון.

   

  המובילים מאחרים

  איחור של המובילים, במיוחד אם ההובלה הוזמנה לשעות הצהריים או אחר-הצהריים, עשוי להוביל להתעכבות ההובלה עמוק אל תוך הערב או הלילה ולהשאיר אתכם סחוטים ורצוצים.

   

  הפתרון: עדיף להזמין מראש הובלה בשעות הבוקר, כך שההובלה שלכם תהיה העבודה הראשונה באותו יום. כך תפחיתו את הסיכון לעיכובים ותקבלו מובילים רעננים יותר.

   

  המובילים לא מגיעים

  נדיר שחברת הובלה מבטלת לחלוטין את ההובלה, אך גם מקרים כאלו מתרחשים. לדוגמא, אם לחברה יש רק רכב אחד והוא מושבת, לא תוכלו לקבל את השירות גם אם מאוד תרצו.

   

  הפתרון: ראשית, לא מזמינים הובלה ליום האחרון שלכם בדירה הישנה, אלא משאירים מרווח של כמה ימים בין ההובלה לבין המועד שבו עליכם לפנות את הדירה שאתם עוזבים. פעולה שכזו תשאיר לכם מרווח פעולה בדיוק בשביל מקרים שכאלו. שנית, יש לעבוד עם חברה מסודרת שיש לה יותר אפשרויות וגמישות, וכזו שקיבלה המלצות מתאימות.

   

  רכב ההובלה מגיע ולא מוצא חנייה

  מקרה רלוונטי במיוחד באזורים נטולי חנייה. מקרים שכאלו מבזבזים זמן רב ובתמורה גם מקבלים כבונוס מובילים עצבניים וחסרי סבלנות.

   

  הפתרון: השיטה הישנה והבטוחה - תופסים חניה מוקדם בבוקר, באמצעות בלוקים או כל אמצעי יצירתי אחר.

   

  המובילים יוצאים לדרך אבל אתם תקועים

   לא מספיק רק להעמיס את רכב ההובלה ולשלוח אותו לדרכו - צריך שמישהו יחכה למובילים כדי שיוכלו לפרוק את התכולה בדירה החדשה. אם אין לכם רכב, או שהוא לא מניע, ואין לכם מקום במשאית ההובלה, המצב עשוי להיות לא נעים.

   

  הפתרון: אם הדירה החדשה נמצאת במרחק לא גדול, מונית עשויה לפתור את הבעיה. אם הבית החדש נמצא במרחק גדול, מונית תהיה פתרון יקר מדי. לכן, במקרים כאלו כדאי להיערך מראש ולהתפצל – חלקו את האחריות ותנו לבן או לבת הזוג (או לחבר טוב שיכול לעזור) לחכות בדירה החדשה למובילים.

   

  המובילים דורשים יותר כסף ממה שסוכם מראש

  במקרים אלו המובילים תופסים אתכם "עם המכנסיים למטה", מודיעים שיש יותר עבודה ממה שחשבו בתחילה, ולכן ההובלה תעלה לכם יותר. אתם כמובן נאלצים לשלם על מנת לסיים כבר עם ההובלה ולעבור דירה כמו שצריך.

   

  הפתרון: מבקשים הצעת מחיר מפורטת מראש ומקפידים שנציג חברת ההובלות יבקר אצלכם בדירה ויבחן מראש מה צריך להוביל. אם בדיעבד מתגלות בעיות, דורשים קבלה במקום ומשלמים בצ'ק לא סחיר, כדי שיהיה תיעוד לתשלום.

   

  המובילים שוברים לכם את הפלזמה

   אם יש לכם חפצים יקרי ערך שאתם רוצים להעביר, עליכם להקפיד מראש לעבוד עם חברת הובלות שיש לה ביטוח ולבדוק את תנאי הפוליסה והיקף הכיסוי. אחרת, לא יהיה כיסוי אם נגרם נזק למכשירי חשמל או חפצים אחרים – ודברים כאלו מתרחשים מעת לעת, גם בחברות מקצועניות וגם אם המובילים נזהרים במיוחד.

   

  הפתרון: אם יש לכם חפצים שיקרים לליבכם, עדיף לקחת אותם, גדולים ככל שיהיו, ברכב בפרטי שלכם, כדי לא לסכן את הסרוויס שסבתא הורישה או את המחשב ששומר על הקבצים היקרים שלכם והתמונות מחו"ל.

   

  הכתבה הוכנה בסיוע אתר המקצוענים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים