שתף קטע נבחר

בן 40 נפל למי הירקון בתל אביב, מצבו קשה

האיש, שהיה לבוש בגדי ריצה, נמשה על ידי עוברי אורח מהמים באתר "שבע טחנות" שבגני יהושע. הוא פונה כשהוא חסר הכרה ומונשם, נסיבות המקרה לא ברורות

כמעט אסון בירקון : גבר כבן 40 נפל הערב (יום א') למי הנחל המזוהם, בעת שעסק בפעילות ספורטיבית. הוא נמשה במצב קשה, וטופל במקום על-ידי פרמדיקים של מד"א, שפינו אותו כשהוא מחוסר הכרה ומונשם לבית החולים איכילוב בתל אביב.

 

הפרמדיק כפיר ליטבק ממד"א מרחב דן, סיפר כי התקרית אירעה בקרבת גני יהושע, באתר "שבע טחנות" שעל גדות הירקון. לדבריו, האיש נמשה מהמים על ידי אזרחים שחלפו במקום. נסיבות נפילתו למים אינן ברורות. 

 

נחל הירקון בכותרות:

תעלומה: אחרי היורה - מאות דגים מתו בירקון

הלחץ הציבורי לא הועיל: אין אשם בזיהום הירקון

לכבוד הגשרים החדשים: מסע להיסטוריית הירקון

 

"האיש, אלמוני, היה מחוסר הכרה כשהגענו", סיפר, "הוא היה לבוש בבגדי ג'וגינג עם מכשיר MP3. השתמשנו ברכב אמבולנס ארבע על ארבע כדי לפנות אותו מהשטח. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ נוספת שהמתינה בשטח עביר יותר, ופינינו אותו לחדר הלם בבית החולים איכילוב".

 

לפני כשנתיים התהפכה יסמין פיינגולד, אלופת ישראל בחתירה, למי הנחל במהלך האימון. עובר אורח נכנס למים כדי להציל אותה. היא נלחמה על חייה, אך הצליחה להתאושש מהתקרית.

 

במשך שנים היווה הירקון סמל לזיהום, שנחקק בתודעה בעיקר לאחר אסון המכבייה. עם זאת, לפני שנה הושקה תוכנית "גאולת הירקון", שמטרתה לשקם את הנחל אחרי עשרות שנות זיהום, ולאפשר, בין השאר, דיג ושיט האסורים כיום ברוב חלקיו. תוכנית השיקום התבססה בדומה לתוכניות בנחלים אחרים, על שיפור משמעותי באיכות השפכים המטוהרים המוזרמים אליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחל הירקון. נאבקים בזיהום
צילום: שירי הדר
מומלצים