שתף קטע נבחר

כבל: עופר עיני כוחני, מנהל קמפיין על גב הנוסעים

הח"כ שמתמודד על ראשות ההסתדרות טוען כי היו"ר הנוכחי הכריז על השבתת הרכבת משיקולים זרים: "התנגשות בין רכבת הבחירות של עיני ורכבת הפריימריז של שר התחבורה"

"העבודה המאורגנת בישראל היא נושא חשוב מכדי לתת לחבורה של תאבי כוח פוליטי להרוס אותה. אני קורא לעופר עיני להקפיא את סכסוך העבודה ברכבת עד אחרי הבחירות להסתדרות במאי, כדי שניתן יהיה לטפל בנושא בצורה הנקייה והראויה ביותר". כך הציע בצהריים (יום ב') ח"כ איתן כבל (העבודה), בהתייחס לסכסוך העבודה שהוכרז ברכבת.

 

עדכונים אחרונים על הנעשה ברכבת ישראל:

עופר עיני: צעד אלים של הרכבת, אלך עד הסוף

"עיני ישבית מחר את הרכבת רק בגלל הבחירות"

מחר שביתה ברכבת. המנכ"ל: עיני מגן על אלימות

 

ההסתדרות הודיעה על שביתה ממחר ב-6:00 בבוקר, במחאה על השעייתה של יו"ר ועד העובדים ברכבת, גילה אדרעי, ופיטורי עובדים אחרים. הערב צפויים להיפגש יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, עם מנכ"ל הרכבת, בועז צפריר. אל הפגישה יצטרפו יו"ר ההסתדרות עיני ויו"ר הרכבת אורי יוגב, במטרה להביא לביטול השביתה.

 

מי מנהל את מי? עיני, אדרעי, צפריר וכץ (צילום: אבישג שאר-ישוב, מוטי קמחי, גיל יוחנן, פלאש 90) (צילום: אבישג שאר-ישוב, מוטי קמחי, גיל יוחנן, פלאש 90)
מי מנהל את מי? עיני, אדרעי, צפריר וכץ(צילום: אבישג שאר-ישוב, מוטי קמחי, גיל יוחנן, פלאש 90)
 

 

כבל, שמתמודד אף הוא על תפקיד יו"ר ההסתדרות, טוען: "ההתנהלות הכוחנית וחוסר המנהיגות של עופר עיני וההסתדרות השכיחה מהציבור את העובדה שהמאבק על הרכבת נוגע לשאלת ההפרטה. הרצון של יו"ר ההסתדרות לנהל את קמפיין הבחירות שלו על גב עובדי הרכבת וציבור הנוסעים, עלול לחסל את העבודה המאורגנת ברכבת ישראל". כבל הוסיף: "במקום שנדון במהות אנו חוזים בשתי רכבות אינטרסים מתנגשות - רכבת הבחירות של עיני ורכבת הפריימריז של שר התחבורה כץ".  

 

"עיני מתכונן לבחירות"

גם מקורות ברכבת ישראל הזהירו כי השביתה שעליה הכריזו בהסתדרות נעשית כיוון ש"עופר עיני שבוי בידי גילה אדרעי". עיני דורש משר התחבורה, ישראל כץ, לבטל את החלטת הנהלת הרכבת בנוגע לפיטורי העובדים, ולהקפיא את יישום הצעדים שננקטו נגד חברי הוועד. לטענת גורמים המקורבים לסכסוך הארוך, תמיכת עיני בוועד עובדי הרכבת נובעת אך ורק מהחשש כי יפנו לו עורף בבחירות הקרובות לראשות ההסתדרות.

 

כהוכחה לכך שעיני מפנה עורף למצוקת הנוסעים בתמורה לתמיכה בבחירות, הזכיר ל-ynet מקור בחברה כי לפני

כשלוש שנים הדיח יו"ר ההסתדרות חברי ועד שהיו מעורבים בהשבתה פתאומית של הרכבת. "איך הוא לא ייתן לה (לאדרעי, ש.ה) גיבוי?", שואל מקור בכיר בחברה בשיחה עם ynet. "הרי כל מה שמעניין אותו עכשיו זה הבחירות לראשות ההסתדרות, אחרת כבר מזמן הוא היה מעיף אותה".

 

דברים דומים אומר עובד ותיק בחברה. "עיני נמצא עכשיו במלכוד", הוא מסביר. "מצד אחד, הוא יודע שהעם מאס באדרעי ובהתנהלות של הוועד. אבל מצד שני, הוא נותן לה גיבוי מלא בגלל הבחירות. היא הכניסה אותו לפינה. אם הוא באמת ישבית מחר את הרכבת, הוא יקשור את עצמו לוועד ולאדרעי - ששנואים בקרב הציבור - וכך הוא עלול להיות הנפגע העיקרי. מצד שני, הוא לא יכול להסתכסך עכשיו עם הליכוד, חודשיים לפני הבחירות. אין ספק שהוא בבעיה קשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת. אינטרסים צולבים
צילום: אבישג שאר-ישוב
כבל. נגד השבתה
צילום: גיל יוחנן
עיני. שביתת מחאה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים