שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המחאה חתכה את רווחי שטראוס ב-2011 ב-23%

  הרווח הנקי לבעלי המניות נותר ללא שינוי ברבעון הרביעי - 33 מיליון שקל. עופרה שטראוס: "המחאה הצרכנית בישראל מחייבת אותנו להשתפר, להתייעל לבצע התאמות ארגוניות בהלימה עם המציאות החדשה". 7 בכירים בחברה השתכרו אשתקד 34 מיליון שקל

  המחאה החברתית בישראל, ההאטה העולמית והקשיים בשווקים העולמיים חתכו את הרווח הנקי של שטראוס ב-23.6% ב-2011. הרווח הנקי לבעלי המניות של שטראוס הסתכם ב-161 מיליון שקל, לעומת 211 מיליון שקל ב-2010. 

   

  למרות המחאה הצליחה החברה לשמור על רווח נקי של 33 מיליון שקל ברבעון הרביעי. מכירות החברה ברבעון הרביעי עמדו על 2.07 מיליארד שקל, עלייה של 15%.

   

  כתבות נוספות אודות שטראוס :

    

  המכירות בשנת 2011 הסתכמו בכ-7.7 מיליארד שקל, בהשוואה לכ-6.9 מיליארד שקל אשתקד, צמיחה של 12.3%. הצמיחה האורגנית בנטרול השפעת השינוי בשערי החליפין הסתכמה ב-11.1%, הצמיחה ניכרת בכל פעילויות החברה, ישראל, קפה, סברה והמים. 

   

  החברה מציינת כי העלייה החדה במחירי הקפה והתנודתיות בשערי החליפין מדינות הפעילות של שטראוס קפה, בשילוב הקושי להעלות מחירים בתנאים המאקרו כלכליים הנוכחיים, השפיעו על הצמיחה ועל הרווח של פעילות הקפה כמו גם על פעילות הקבוצה.

   

  שטראוס ישראל מציגה עליה מתונה במכירות ברבעון 4 תוך שחיקה ברווחיות הגולמית. מכירות תחום ישראל הסתכמו בשנת 2011 בכ-2.84 מיליארד שקל בהשוואה לכ-2.68 מיליארד שקל אשתקד, גידול של כ-5.9%. ברבעון הרביעי הסתכמו מכירות תחום ישראל בכ-679 מיליון שקל בהשוואה לכ- 671 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ-1.3%.

   

  בסיכום שנת 2011 רשמה החברה ירידה של 4.8% ברווח התפעולי מ-601 מיליון שקל ל-572 מיליון שקל.

   

  נכון לתום 2011 העסיקה קבוצת שטראוס בישראל וביתר העולם 14,122 עובדים, לעומת 13,883 עובדים נכון לתום 2010. למרות הגידול במצבת העובדים, במטה החברה בישראל דווקא נרשמה התייעלות. בסוף שנת 2010 מנה מטה שטראוס 175 עובדים ונכון לתום 2011 הוא מונה 160 עובדים בלבד.

   

  "ממשיכים לבצע התאמות"  

  עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, אמרה אחרי פרסום הדוחות: "המחאה הצרכנית בישראל מחייבת אותנו להשתפר, להתייעל לבצע התאמות ארגוניות בהלימה עם המציאות החדשה ולהגדיל את הערך המוסף שאנו מעניקים לצרכנים. לצד זאת אנו ממשיכים להשקיע בחדשנות ובחיזוק היסודות לצמיחה הבינלאומית שלנו". 

   

  גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, אמר היום: "בשנת 2011 הקבוצה מציגה צמיחה שנתית של 12.3% במכירות, הניכרת בכל פעילויות החברות. לצד זאת, בשל עליות דרמטיות במחירי תשומות הייצור והאנרגיה המתבטאות בעלות של עשרות מיליוני שקלים בשנה לחברה, מחירם הגבוה של חומרי הגלם ביחס לשנה קודמת, האתגרים הכלכליים בחלק משוקי הפעילות של הקבוצה ופעולות שביצעה החברה בעקבות המחאה בישראל להוזלת מחירים וטיפול בעובדים, אנו מסיימים את השנה בירידה ברווחיות הגולמית של כ-3%, ירידה ברווח התפעולי של כ-10.7% ושחיקה של 23.6% ברווח הנקי".

   

  עוד הוסיף לסין כי "הקבוצה ממשיכה לבצע התאמות בכדי להגדיל את הערך לצרכנים ולתת מענה למציאות החברתית כלכלית ובמקביל ממשיכה להשקיע בפיתוח פעילותה הבינלאומית תוך דגש על השקעה בתחום המים, הממרחים והמטבלים עם השותפים הבינלאומיים".

   

  ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, אמר היום: "שטראוס ישראל מציגה צמיחה שנתית של כ-5.9% תוך שחיקה ברווח וברווחיות התפעולית, כתוצאה מעלייה חדה בעלויות הייצור ומהורדת מחירים אפקטיבית שביצעה החברה בלמעלה מ- 50 מוצרים במגוון הקטגוריות וטיפול בעובדים בעלי רמות הכנסה הנמוכות יותר. בשנה הקרובה ובשנים הבאות, החברה תמשיך בתהליך אופטימיזציית משאבים כדי לתת ערך מוסף גבוה יותר לצרכנים ולהתאים את אופן פעולותיה למציאות החברתית החדשה".

   

  סופר משכורות  

  7 בכירי שטראוס נהנו ב-2011 משכר בעלות כוללת של 34 מיליון שקל. בראש דירוג מקבלי השכר הגבוה בשטראוס עומדת דמות שאינה מוכרת כל כך בנוף הישראלי, טוד מורגן, המשמש כמנכ"ל שטראוס קפה בהולנד. מורגן נהנה ב-2011 משכר בעלות של 9.5 מיליון שקל. בפועל נהנה מורגן מתשלומי שכר של 3.8 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 5.7 מיליון שקל.

   

  אחרי מורגן ניצב, גדי לסין, מנכ"ל שטראוס עם עלות שכר שנתית של 8 מיליון שקל.  

   

  עפרה שטראוס, יו"ר דירקטוריון שטראוס גרופ ובעלת השליטה בחברה, נהנתה ב-2011 משכר בעלות שנתית של 2.87 מיליון שקל. עלות השכר של שטראוס כללה שכר ברוטו שנתי של 1.6 מיליון שקל, החזר הוצאות נלוות לשכר של 968 אלף שקל ומענק של 272 אלף שקל.

   

  ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, נהנה בשנה החולפת משכר בעלות של 3.26 מיליון שקל. התגמול של בלס היה מורכב מתשלומי שכר בפועל של 2.5 מיליון שקל ומתשלום מבוסס מניות של 733 אלף שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיוון פרג
  עופרה שטראוס, יו"ר שטראוס
  צילום: סיוון פרג
  צילום: סיון פרג'
  ציון בלס, מנכ"ל שטראוס
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים