שתף קטע נבחר

פתרון הדיור של ת"א לסטודנטים: מעונות ביפו

הוועדה המחוזית תל-אביב אישרה הסבת מבנים ישנים בדרום יפו למעונות סטודנטים. התוכנית תכלול חיזוק הדירות נגד רעידות אדמה, בניית מעליות והוספת ממ"דים ומרפסות. צפו בהדמיות

בשורה לסטודנטים מהמרכז: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל-אביב במשרד הפנים אישרה היום (ג') תוכנית לחידוש מבנים למעונות סטודנטים ביפו. התוכנית, שאושרה בינתיים להתנגדויות הציבור, חלה על שישה מבני שיכון, הכוללים 96 יחידות דיור, ברחוב טוכולסקי בשכונת יפו ג', על גבול בת ים.

 

עוד כתבות על סטודנטים בערוץ הנדל"ן :

 

במסגרת התוכנית המבנים הקיימים כיום יחוזקו נגד רעידות אדמה, יתווספו להם מעליות, והדירות הקיימות יורחבו על ידי הוספת ממ"דים ומרפסות. מדובר במבנים בני ארבע קומות מעל קומת עמודים, שכל שניים מהם מחוברים. מעליהם יתווספו שלוש קומות ועוד קומת גג חלקית.

 

התוספת תאפשר הקמת 72 דירות, שישמשו כמעונות ל-240 סטודנטים או למגורים, וכן 24 דירות מגורים רגילות שניתן יהיה לפזר בין כל ששת המבנים או לרכז בשניים מהם. בקומות העמודים תתאפשר הוספת 12 דירות מגורים, מחסנים ולובי ויותרו בהם גם שימושים של גני ילדים ומעונות יום.

 

 

באדיבות אדר' גידי בר אוריין

 

 

יהיה גם חניון?

הצורך בתוכנית (תא/3980), בתכנונם של האדריכלים גידי בר אוריין ודני מסטר, עלה לאחר שלחלק מהמבנים הוצא "צו מבנה מסוכן", ולאחר שהדיירים התקשו לעמוד בעלויות השיפוץ. התוכנית קודמה על ידי עבודה משותפת של עו"ד אורה בלום מהקליניקה לדיור, קהילה ומשפט באוניברסיטת תל-אביב, המכללה האקדמית תל-אביב-יפו, היזם רוני צברי ותושבי המתחם והשכונה, ובתמיכה של מינהל ההנדסה של עיריית תל אביב-יפו. היזם שיפץ את המבנים עוד לפני הגשת התוכנית, והצו שהוצא נגדם הוסר.

 

בין היזם למכללה האקדמית תל-אביב-יפו סוכם על השכרת המעונות למשך 10 שנים, עם אפשרויות יציאה מההסכם כל שנה לאחר שנת ההפעלה הראשונה. בתום התקופה יוכל היזם למכור אותן כדירות מגורים רגילות בשוק החופשי, או להמשיך להשכיר אותן למכללה או למוסד אקדמי אחר.

 

הבנייה הראשונית של יחידות הדיור המיועדות למעונות תותאם לשימוש כמעונות סטודנטים, וכל שינוי בשימוש בהן לדירות מגורים רגילות ייעשה בסמכות רשות הרישוי המקומית, אשר בגינו יידרש תשלום היטל השבחה כדין. ההשכרה תהיה לסטודנטים פעילים במוסדות אקדמיים, והמעונות ינוהלו בצורה אחודה. הסטודנטים יוחתמו על תקנון, שיכלול התחייבות להימנע ממטרדי רעש.

 

תקן החנייה יהיה על פי התקן התקף, המחמיר מבין תקני החנייה למגורים או למעונות. התוכנית מאפשרת הקמת חניון ציבורי תת-קרקעי בתחומי זכות הדרך של רחוב טוכולסקי, לצורך עמידה בתקן החנייה הנדרש לשימושים שיהיו בפועל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אדר' גידי בר אוריין
הדמיית הפרויקט. מקום ל-240 סטודנטים
באדיבות אדר' גידי בר אוריין
יפו. מסבירה פנים
צילום: קרן ריאליטי
מומלצים