שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

יועץ בכיר ועוד מזכירות. ההטבות שיינתנו למופז

רכב שרד, אבטחה, לשכה, חדר אירוח, משכורת של שר ופגישה חודשית עם ראש הממשלה. זה רק חלק ממנעמי השלטון שמחכים לשאול מופז, ראש מפלגת קדימה הנכנס. מופז כנראה יעדיף להשאיר את ראשות ועדת החוץ והביטחון בידי קדימה

עכשיו הגיע הזמן לקטוף את פירות הניצחון: ניצחונו אמש (יום ג') של שאול מופז, בתום ערב דרמטי, יחייב את מפלגת קדימה להגיש ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין הודעה רשמית לפיה ח"כ מופז ישמש כראש האופוזיציה מעתה ואילך, מעצם היותה הסיעה הגדולה הכנסת. לאחר מכן ייכנס מינויו לתוקף, אלא אם יתאחדו יתר סיעות האופוזיציה סביב מועמד אחר.

 

שאול מופז יו"ר מפלגת קדימה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

שאול מופז בנאום הניצחון: ציפי, מקומך איתנו

לבני בירכה את מופז, סירבה להתייחס לעתידה

 

יו"ר האופוזיציה נחשב לאחד משבעת סמלי השלטון והוא מוזמן לאירועים וטקסים רשמיים. שכרו לא יפחת משכרו של שר בממשלה, והוא זכאי לצוות מנהלי נרחב יחסית לחבר כנסת, הכולל בין היתר יועץ בכיר ברמת שכר גבוהה של למעלה 20 אלף שקלים, תקנים נוספים של מזכירות, לשכה, חדר אירוח, אולם למסיבות עיתונאים, רכב שרד ואבטחה צמודה של השב"כ.

 

יעדכן מעכשיו את יריבו הגדול בעניינים מדיניים. נתניהו (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
יעדכן מעכשיו את יריבו הגדול בעניינים מדיניים. נתניהו(צילום: אבי רוקח)

 

ראש הממשלה מחויב לזמן את יו"ר האופוזיציה פעם בחודש ולעדכן אותו בעניינים מדיניים ןבנימין נתניהו יצטרך לעשות זאת למרות שמופז הוא אחד מיריביו הפוליטיים הגדולים ביותר. יו"ר האופוזיציה מקבל זכות דיבור אוטומטית לאחר ראש הממשלה בטקסים ממלכתיים ובמליאת הכנסת. יו"ר קדימה היוצאת, ח"כ ציפי לבני, תפנה את תפקיד יו"ר האופוזיציה ובמהלך בימים הקרובים יישללו ממנה הזכויות שצוינו לעיל.

 

על פי ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית, מופז, שמשמש כיושב ראש ועדת החוץ והביטחון, יעדיף להשאיר בידיו את הוועדה כדי שתעניק לו מעמד בנושאי ביטחון מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

אופציה אחרת מדברת על כך שמופז ירצה "לקנות" שקט פוליטי ויחליף את ועדת החוץ והביטחון בוועדת הכלכלה, כדי לתת לאחד הח"כים הוותיקים, דוגמת רוחמה אברהם או מאיר שטרית, לעמוד בראשות הוועדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול מופז
צילום: מוטי קמחי
ציפי לבני
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים