שתף קטע נבחר

בית שמש: אושר פרויקט פינוי-בינוי חילוני

במסגרת התוכנית 280 דירות ייהרסו ובמקומן ייבנו 1,350 דירות חדשות. העירייה מעוניינת שחלק גדול מהפרויקט יוקדש לדיור בר-השגה וימשוך אוכלוסייה צעירה וחילונית לעיר

על רקע המאבק הסוער בין חילוניים לדתיים בבית שמש בשל התחרדותה של העיר, אישרה השבוע העירייה תוכנית שמקדמים מאות בעלי דירות באזור החילוני הוותיק של בית שמש לפרויקט פינוי-בינוי ענק. הפרויקט אושר כבר לפני כמה חודשים על ידי הממשלה.

 

עוד בנושא פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר במתחם ביאליק שעל מדרון ההר, מול נוף פתוח. הפרויקט כולל הריסת 280 דירות ישנות שבמקומן יוקמו 46 בניינים מדורגים עם 1,350 יחידות דיור. העירייה כבר הביעה את רצונה שחלק גדול מהפרויקט יוקדש לדיור בר-השגה, וימשוך אוכלוסייה צעירה וחילונית לעיר. לדברי בעלי הדירות שמתוכננות להיהרס, קיימת כוונה ברורה לשמור על צביון חילוני בשכונה - גם לאחר הרחבתה המסיבית.

 

את הדיירים במתחם מייצג עו"ד אלדר אדטו, שלדבריו הדירות ייבנו בסטנדרט גבוה, וכל דירה תיהנה ממרפסת נוספת, חנייה ומחסן, כמו גם מממ"ד. הדירות הקטנות המיועדות להריסה הן בנות עד 40 מ"ר, שיוגדלו לדירות של 80 מ"ר; בעוד שהדירות הגדולות יותר, בנות 40-60 מ"ר, יוגדלו לדירות בנות 100 מ"ר כל אחת. הרחבה שכזו משקפת השבחה של כ-50% לפחות לערך הנכסים.

 

לאחר שמתחם ביאליק הוכרז על ידי הממשלה כמתחם מוכרז לפינוי-בינוי, הזמינה עיריית בית שמש את תושבי המתחם לערוך פגישות עם המתכננים. הוצעו ארבע חלופות לביצוע המתחם, ובשבוע האחרון הציגה העירייה בפני הדיירים את התכנון הסופי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית שמש. מקדמת גם את החילונים
צילום: לע"מ
מומלצים