שתף קטע נבחר

האם עובדי ערוץ 10 יוכלו בקרוב לנשום לרווחה?

המשקיע הצרפתי יריב אלבז חתם עם ערוץ 10 על הסכם השקעה בראשי תיבות. לפי הערכות, הערוץ זקוק להזרמה של כ־150 מיליון שקל כדי לשרוד את 2012

האם עובדי ערוץ 10 יוכלו בקרוב לנשום לרווחה? ל"כלכליסט" נודע על התקדמות בין בעלי המניות בערוץ למשקיע הצרפתי המיועד יריב אלבז. לדברי גורם בערוץ, אלבז חתם בראשי תיבות על הסכם לכניסתו כמשקיע בערוץ 10. לפי הערכות, הערוץ זקוק להזרמה של כ־150 מיליון שקל כדי לשרוד את 2012.

 

 

נציגו של אלבז, נתנאל אמסלם, נפגש בחודש שעבר בישראל עם שר התקשורת משה כחלון ודן עמו בעניין החובות של ערוץ 10 למדינה. לאחר מכן החל אלבז בבדיקת נאותות.

 

לערוץ 10 חוב כלפי המדינה בהיקף של 60 מיליון שקל - על דמי זיכיון ותמלוגים. בחודש ינואר הגיש הערוץ בקשה לרישיון שידורים, אולם הוא אינו זכאי לקבלו בשל אי־תשלום החוב, המהווה הפרה חמורה של תנאי הזיכיון. זו הסיבה שבגללה עמד הערוץ בסכנת סגירה. אולם בסוף ינואר האריכה הרשות השנייה את הזיכיון של הערוץ - לסוף 2012. עם זאת, הערוץ עדיין מתקשה להתאושש כלכלית והמשבר בענף הפרסום לא מסייע לו. הוא זקוק נואשות לחמצן כספי.

 

בעלי המניות של ערוץ 10 הפסיקו להזרים כסף לקופתו. בעל השליטה יוסי מימן (51%) וארנון מילצ'ן לא מזרימים כסף זה תקופה ארוכה. לעומתם, רון לאודר (25%) מזרים מדי פעם כסף: בחודש ינואר הוא הזרים לקופת הערוץ 5 מיליון שקל לצורך תשלומים דחופים; והשבוע הוא שילם דמי זיכיון בהיקף של 3 מיליון שקל לרשות השנייה - על חשבון 2012.

 

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים