שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

שאול מופז טמן פתק בכותל: "אחליף את השלטון"

היו"ר החדש של קדימה התחיל את סיבוב הניצחון בפריימריז בביקור בקבר הרצל, שם הניח זר, ועבר לכותל המערבי. מוקדם יותר שוחח בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו. מקורביו הבהירו שאם ציפי לבני תחפוץ במקום השני, הוא ישוריין לה

אחרי שכבש את כס יושב ראש מפלגת קדימה, הגיע בצהריים (יום ד') ח"כ שאול מופז להר הרצל בירושלים והניח זר על קברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל. בהמשך בא לכותל המערבי והטמין שם פתק. "קדימה היא האלטרנטיבה השלטונית לממשלת נתניהו ואני מתכוון להחליף את השלטון בישראל. קדימה ניצחה, בכוונתי לחזק את קדימה ולהעצים אותה".

 

אנשי מופז אמרו כי "אין דבר סמלי יותר מלהניח זר על קברו של חוזה המדינה. התנועה הציונית קמה על בסיס של חזון ואמונה של אנשים שהעזו לחלום וידעו לממש את החלום. זו הרוח של עם ישראל ולאורה הולך לפעול שאול מופז".

 

יו"ר האופוזיציה החדש התקבל בברכות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
יו"ר האופוזיציה החדש התקבל בברכות(צילום: EPA)

 

"אנשים שהעזו לחלום". מופז על קברו של הרצל, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"אנשים שהעזו לחלום". מופז על קברו של הרצל, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

שאול מופז יו"ר מפלגת קדימה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

יועץ בכיר ועוד מזכירות. ההטבות שיינתנו למופז

מקורבי מופז: אם לבני רוצה, המקום השני שלה

נתניהו התקשר לברך את מופז וקבע להיפגש עמו

 

לביתו של מופז בכוכב יאיר הגיעו מאז שעות הבוקר עשרות מברכים. בתו מאיה אמרה מחוץ לבית הוריה: "מזל טוב אבא. אבא יהיה ראש ממשלה טוב". כשנשאלה איך מרגיש אביה הבוקר, השיבה: "אתה יכול לתאר לעצמך. הוא מרגיש טוב".

 

במהלך הבוקר התקשר למופז ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובירך אותו על ניצחונו. השניים קבעו להיפגש במסגרת הפגישות הקבועות בין ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה. גם יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי התקשר למופז, בירך אותו על ניצחונו וקרא לו לשקול להצטרף לממשלת חירום. לדברי ישי, "בעת הזו, כשמדינת ישראל עומדת בפני הכרעות גורליות נחוצה האחדות יותר מתמיד ומופז יכול לתרום לכך רבות מניסיונו הרב".

 

פרחים בדרך לביתו של מופז בכוכב יאיר, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
פרחים בדרך לביתו של מופז בכוכב יאיר, היום(צילום: עידו ארז)

 

טרם הודיעה על המשך דרכה. לבני בכניסה לביתה, היום (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
טרם הודיעה על המשך דרכה. לבני בכניסה לביתה, היום(צילום: בן קלמר)

 

לאחר שזכה בתמיכתם של 61.7% ממתפקדי קדימה שהצביעו בפריימריז, אמר מופז בנאום הניצחון אמש כי כעת יש חלופה פוליטית לראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, "מהערב הזה אנחנו יוצאים מאוחדים למערכה על לבם של האזרחים, על לבה של המדינה. אנחנו יוצאים שלובי זרועות קדימה. חברי הסיעה, ללא קשר למטה אליו השתייכו, שותפים מלאים למאמץ של קדימה. זו לא הייתה התמודדות קלה. מהערב כל זה מאחורינו".

 

גורמים בסביבתו הקרובה של מופז אמרו כי "המשימה הראשונה היא לאחד את השורות במפלגה. לא תהיה חשבונאות. אם ציפי לבני תרצה את המקום השני - זו לא תהיה בעיה, והיא תקבל אותו. היא רק צריכה לומר שהיא מעוניינת בו". מקורביו הוסיפו כי אחת המשימות המרכזיות של קדימה בראשות מופז היא "לפרוץ את גבולות חדרה-גדרה שנקבעו בתקופת לבני. קדימה תהיה מפלגה ממלכתית עם אופי הרבה יותר חברתי, והיא תפנה להרבה יותר ציבורים. לא יהיה עיסוק בנושאים פנים מפלגתיים. אנחנו צריכים לפתוח את השורות".

 

ynet העביר את ביקורו של מופז בחלקת הקבר בשידור חי. צילם: אבי פרץ

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז בכותל, היום
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: אבי פרץ
הגיע להר הרצל. מופז
צילום: אבי פרץ
מומלצים