שתף קטע נבחר

עיני פתח בקמפיין, אדרעי הודתה ל"אבא האמיץ"

יו"ר ההסתדרות השיק את מסע הבחירות שלו לכהונה נוספת. יו"ר ועד הרכבת באה לפרגן: "תודה שהיה לנו אבא אחראי ואמיץ ששמר עלינו". ח"כ חיים כץ: "בבחירות צריך להיות רעים"

"מנהיגות עם אחריות". זו סיסמת מסע הבחירות של עופר עיני לראשות ההסתדרות, שנחשפה היום (יום ד') בפני האלפים שהגיעו לכנס השקת הקמפיין של היו"ר הנוכחי וסיעת "עוגנים" שבראשה הוא עומד. בין הנוכחים באירוע בגני התערוכה בתל-אביב היו ח"כ חיים כץ (ליכוד), יו"ר ארגון העובדים של התעשייה האווירית, וגילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכבת.

 

רגע לפני שעלה עיני לנאום, ביקשה אדרעי להודות לו על חלקו במו"מ שהביא לסיום המשבר. "אותי בטח לא צריך להציג, עשיתי מספיק צרות", אמרה יו"ר הוועד. "חיכינו לרגע הזה ולא יכולתי לבקש קהל יותר טוב מזה. רציתי להגיד תודה על כך שהיה לנו אבא אחראי ואמיץ שידע לשמור עלינו מפני כל מי שרצה לפגוע בנו. אנחנו מחזקים אותך עם הרבה אהבה והערכה".

 

עיני ואדרעי. "בלמנו את התהליך" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
עיני ואדרעי. "בלמנו את התהליך"(צילום: בן קלמר)

 

עיני אכן התייחס בנאומו למשבר בין ועד עובדי הרכבת להנהלתה, שעלה לכותרות גם בגלל התנהלות הוועד. עיני אמר כי התנהלות הוועד אינה רלבנטית וכי תפקידו להגן על מקום עבודתו. "באמצע המאבק החליט שר אחד (שר התחבורה ישראל כץ, ש"ח) עם הנהלה אחת, ששוברים את כללי המשחק, ש'אם אנחנו לא יכולים להם – בואו נסלק אותם'. ואם הוועד מפוטר ומסולק – מה ירגיש העובד הקטן? צר לי שבצד השני גילו חוסר אחריות, אבל אני שמח שבלמנו את התהליך הזה והצלחנו לסיים זאת לשביעות רצון כל הצדדים".

 

יו"ר ההסתדרות דיבר גם על השביתות שהנהיג במשק: "אומרים לי כל הזמן שכשאני עושה שביתה, הציבור נגדי. אבל שביתה אצלי היא לא מטרה אלא אמצעי, ואמצעי אחרון". הוא הוסיף כי הנוכחים ובני משפחותיהם "הם הציבור".

 

עיני בכנס ההשקה. "שביתה היא אמצעי אחרון" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
עיני בכנס ההשקה. "שביתה היא אמצעי אחרון"(צילום: בן קלמר)

 

"ראיתי הרבה אנשים ברגעים קשים שמרגישים שמקום העבודה שלהם בסכנה. אתה נתקל לפעמים בחומות של אטימות מצד המעסיקים שרואים רק דבר אחד – את ההפרטה ואיך מייעלים את החברה כשזה קשור בעובד הקטן. אבל אתה לא רואה את אותם אנשים מנהלים משא ומתן על השכר שלהם – שם יש פחות התייעלות ואחריות. והתפקיד של כולנו זה לשמור על המיליונים שרוצים בסך הכול להתפרנס בכבוד".

 

יו"ר ההסתדרות הגן על מאבקו למען עובדי הקבלן, שבמסגרתו חולל שביתה כללית במשק ובעקבותיו היו שהאשימו אותו בפוליטיזציה. "אלה שרצו שאני לא אכנס למאבק הזה אמרו שזה בגלל הבחירות, והיום אני עונה להם – זה רק בגלל שהאנשים האלה שקופים, אין להם זכויות, אין להם עתיד, ואנחנו העתיד שלהם. המטרה היא שיהיו מינימום עובדי קבלן בישראל".

 

עיני וכץ, הערב. "אם אנחנו לא עוברים 80% - הפסדנו" (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
עיני וכץ, הערב. "אם אנחנו לא עוברים 80% - הפסדנו"(צילום: בן קלמר)

 

עיני הבטיח להיאבק נגד הפסקת ייצור טנק המרכבה, שעלולה להוביל לפיטורי אלפי עובדים.

ח"כ כץ נשא גם הוא דברים והציב יעד לתומכי עיני בבחירות שייערכו במאי. "זה קרב על עתיד העובדים והגמלאים במדינת ישראל ואין לנו שום אפשרות להפסיד. אם אנחנו לא עוברים את 80 האחוזים - הפסדנו".

 

"בבחירות צריך להיות רעים", אמר ח"כ כץ, "אין סנטימנטים – הולכים, מצביעים, מנצחים ומבטיחים את עתידם של העובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיני ואדרעי. "אהבה והערכה"
צילום: בן קלמר
מומלצים