שתף קטע נבחר

ניסיון לינץ' בהר הזיתים: 'נערים ערבים זרקו סלעים'

תושב ירושלים בא לקבר אמו לקראת חתונתו, ותלמידי בית ספר סמוך הכינו מה שנראה כמו מארב - ניפצו את שמשת מכוניתו וגם טלטלו אותה. "זרקו עליו סלע מטווח מטר, הוא נפגע בראש", סיפר ל-ynet חברו של החתן, שנפגע קל

סכנה במזרח ירושלים: תושב ירושלים שהגיע לקראת חתונתו להר הזיתים שבמזרח העיר הותקף היום (ד') על ידי תלמידים ערבים. הוא נפצע קל וטופל בבית החולים שערי צדק בעיר. אחת משמשות המכונית נופצה והמשטרה פתחה בחקירה בניסיון לאתר את המיידים.

 

עוד בחדשות

 

"הגענו להר הזיתים, וליד בית ספר הייתה בדיוק שעת הסיום וכל הילדים יצאו, כולם נערים בני 16-13", סיפר ל-ynet הנהג דרור, חברו של החתן. "היו בין 30 ל-40 איש שהקיפו את הרכב והדבר הראשון שזרקו זה בקבוק ליטר וחצי של צבע לבן, כך שאפשר להבין שהם הכינו את הצבע מראש ולא מדובר במשהו מקרי".

 

השמשה המנופצת של הרכב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
השמשה המנופצת של הרכב(צילום: גיל יוחנן)

 

"זרקו בקבוק צבע, הכינו אותו מראש" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"זרקו בקבוק צבע, הכינו אותו מראש"(צילום: גיל יוחנן)

 

וזו הייתה רק ההתחלה. "אחר כך חטפנו מבול של סלעים, כל האוטו מחורר וללא שמשות, הכול מלווה בצעקות 'אללה אכבר'. עשו מסביבנו מעגל ורגמו אותנו באבנים באופן שיטתי. אחרי שנסעתי הם התחילו לזוז אבל נתקלנו בפקק והם אחרינו. סלע אחד פגע לחתן בראש, הנער שזרק עליו זרק מטווח מטר", סיפר.

 

הנפגע הגיע למקום כדי לעלות לקבר אמו, לקראת חתונתו הקרבה. חברו של האיש, יעקב קליין, סיפר כי הנערים לא הסתפקו ביידוי אבנים. "אחרי ששלפו את החתן הם היכו אותו וגם את נהג הרכב".

 

תושבים יהודים בסביבה סיפרו כי אין מדובר באירוע חריג. "תושבים יהודים מותקפים חדשות לבקרים באזור הר הזיתים. בדרך כלל מדובר בפגיעה מכוונת בכלי רכב אך הפעם הדבר נגמר בפגיעה בגוף".

 

מהמשטרה נמסר: "בהר הזיתים יידו מספר צעירים אבנים לעבר רכב ישראלי שחלף במקום. נהג הרכב נפצע קל ופונה לבית החולים שערי צדק. כוחות משטרה במקום עורכים סריקות והחקירה עברה לפן המודיעיני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שלפו אותם מהרכב והיכו"
צילום: גיל יוחנן
"צעקו אללה אכבר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים