שתף קטע נבחר

גרימת מוות ברשלנות ולא הריגה: דורס ילד הורשע

נהג המונית מיכאל לוי, שפגע באריק עופר בן ה-12 ובחברו ברחוב באופקים לפני שנתיים, זוכה מהריגה ומחבלה חמורה. הוריו של ההרוג: "בית המשפט נתן אור ירוק לנהגים להרוג". הנהג המורשע: "אני לא מאחל לאף אחד לעבור מה שעובר עליי"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה היום (ה') את נהג המונית מיכאל לוי מהריגת הילד אריק עופר , והרשיע אותו בגרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. לפני כשנתיים דרס לוי למוות את עופר בן ה-12 ופגע בחברו רומן וורופייב. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום בגין הריגה וחבלה חמורה, אך השופט אליהו ביתן קבע כי הנאשם לא שיער שנהיגתו תוביל לתוצאה המצערת.

 

"אם היינו נכנסים לראשו... היינו מוצאים ריק בזיהוי הסכנה", קבע השופט ביתן. "הוא הופתע מנוכחות הילדים במעבר החצייה ואמר שוב ושוב כי לא ראה אותם וכי המכונית לפניו גרמה לו למלכודת מוות". עוד הוסיף השופט כי על מנת להרשיע בעבירת הריגה, יש להוכיח כי היה מודע לסיכון הקונקרטי.

 

 

הוריו של עופר ז"ל. "הוא לא יקבל עונש ראוי" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הוריו של עופר ז"ל. "הוא לא יקבל עונש ראוי"(צילום: אליעד לוי)

 

הנהג מיכאל לוי. "הוא הופתע מנוכחות הילדים במעבר החצייה" (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
הנהג מיכאל לוי. "הוא הופתע מנוכחות הילדים במעבר החצייה"(צילום: אליעד לוי)

 

לאחר הכרעת הדין אמרו הוריו של עופר בבית המשפט כי מדובר באור ירוק לנהגים להרוג. "בית המשפט מעביר מסר לציבור הנהגים שהם יכולים להמשיך להתפרע ולהשתולל", אמר האב החורג איתן. "אנחנו חיים בארץ התאונות, וכל עורך דין יודע לדקלם 'מרשי לא יודע, מרשי לא התכוון'. הרי בוודאות, מי שהורשע בגרימת מוות ברשלנות לא יקבל עונש ראוי. הוא הרס משפחה. במשך שנתיים לא שמענו אותו מתחרט. אפילו לא ביום כיפור".

 

האב הוסיף כי עדיין מוקדם מדי לדבר על ערעור: "נעבור עוד חודשים רבים של סבל עד מתן גזר הדין. אנחנו לא יכולים לערער בלי גזר דין".

 

האם אינה הוסיפה: "קשה לי להבין את ההחלטה. זו בדיחה. אם הוא היה מסתכל על הכביש זה לא היה קורה. ציפיתי שירשיעו אותו בהריגה, וניתן פה אור ירוק להרוג - לא באקדח אלא בפגוש של רכב. כל שבוע אני בבית העלמין, שוטפת עם הדמעות שלי את הקבר של הבן שלי. איך אדם שעושה מעשה כזה יסתובב חופשי?".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לוי עצמו אמר לאחר הכרעת הדין: "אני משתתף באבל של המשפחה.

אני לא ישן בלילות. אני לא מאחל לאף נהג את מה שעובר עליי. שמעתם את האמת על התאונה: היה שם רכב שהכניס אותי למלכודת מוות. הלוואי שהייתי יכול למנוע את התאונה".

  

גם אירנה וורופייב, אמו של רומן, החבר שנפצע מפגיעת המונית, הביעה אכזבה בנוגע להכרעת הדין: "אני מספרת לו מה קורה בבית המשפט אבל אני לא רוצה לקחת אותו לכאן. כואב לו להיות בבית המשפט".

 

התאונה אירעה במרץ 2010, כשוורופייב ועופר נסעו על אופניהם ברחוב באופקים. לוי, שעל פי החשד לא נתן זכות קדימה, פגע בשניים במעבר חצייה. עופר נפצע אנוש ולאחר מכן מת מפצעיו בבית החולים. וורופייב נפצע קשה בתאונה. 

 

בשעתו אמר וורופייב כי "הנהג היה יכול לעצור. אנחנו חצינו את הכביש, מכונית אחת עצרה, התחלנו לעבור, ואז משום מקום הופיע נהג המונית ופגע בנו. התעוררתי באמבולנס". בשיחה עם ynet מספר ימים אחרי התאונה אמר הנהג לוי: "אני מצטער על מה שקרה. זה לא היה בכוונה. הבית שלי נהרס. אני מפרנס יחיד ללא משכורת כרגע. לא אכלתי ולא שתיתי מאז התאונה. כואב לי הלב - לא הצלחתי לחזור לשגרה, אני צריך לקחת כדורים כדי להצליח להירדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריק עופר ז"ל. "ההחלטה היא בדיחה"
מומלצים