שתף קטע נבחר

לפיד: לא אצרף את לבני, להחליף את מי שנכשל

אבא של דוברה של ציפי לבני הציע בדף הפייסבוק של לפיד לגבש רשימה עם היו"רית היוצאת של קדימה. אבל הפוליטיקאי החדש מתבצר בעמדתו: "בעולם, כשפוליטיקאים נכשלים מחליפים אותם באנשים חדשים"

אחרי הבחירות המקדימות לקדימה, והסקר המצביע על כך שיאיר לפיד עשוי להגדיל את כוחו אם יאחד כוחות עם ציפי לבני במפלגה אחת, הודיע לפיד בדף הפייסבוק שלו שלא יכלול ברשימתו פוליטיקאים מכהנים.

 

  

 

מירוץ הלפיד - כתבות נוספות ב-ynet:

 

חיים, אביו של דוברה של ציפי לבני, שהזדהה כמי שעזב את קדימה לאחר הפסדה של לבני,

פנה אל לפיד בדף הפייסבוק, שהפך לחלון התקשורת העיקרי של לפיד עם הציבור מאז הודיע על הצטרפותו לפוליטיקה. הוא קרא לו להקים לצד לבני את מפלגתו החדשה, "שללא ספק תהווה את האלטרנטיבה היחידה".

 

בהמשך לכך התפתח דיון בין גולשים שונים שהגיבו לדבריו של חיים. היו שחזרו על הצהרותיו של לפיד כי לא יצרף לרשימה פוליטיקאים מכהנים ומנגד היו שתהו אם לפיד אכן יעמוד במילתו.

 

לאחר זמן קצר הצטרף גם לפיד לדיון והטיל וטו חד משמעי על צירופה של לבני - או כל פוליטיקאי מכהן אחר: "חיים, כפי שהסברתי בעבר - אף פוליטיקאי מכהן לא יהיה במפלגתי. בכל העולם, כשפוליטיקאים נכשלים מחליפים אותם באנשים חדשים עם רעיונות חדשים".

 

מלשכתה של לבני נמסר בתגובה: "אף אחד מאיתנו לא עוסק כרגע בעניין. הנושא לא רלוונטי כעת".

 

לפי סקר "ידיעות אחרונות" ומינה צמח שפורסם הבוקר, קדימה בהנהגת שאול מופז משתווה במספר המנדטים (12) ליאיר לפיד. אם ציפי לבני, שהפסידה בפריימריז של קדימה, תחבור ללפיד הם יקבלו יחד 15 מנדטים ואילו במצב זה קדימה עם מופז תאבד מנדט. המרוויחה הגדולה מהבחירות בקדימה, כך על-פי ממצאי הסקר, היא העבודה בראשות שלי יחימוביץ' שעולה מ-13 מנדטים בסקר הקודם ל-18 כיום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד. חוזר ומצהיר
צילום: EPA
לבני. האלטרנטיבה היחידה
צילום: עופר עמרם
מומלצים