שתף קטע נבחר

מופז מחלק מזון: "אנחנו מעצמה עם חברה חלשה"

יו"ר קדימה החדש ביקר במרכז אריזת חבילות מזון לנזקקים והתייחס גם לדו"ח בנק ישראל על הפערים המעמיקים. "המפעל הזה חשוב, חברתי ומסייע - אבל זה תפקידה של המדינה"

יומיים לאחר ניצחונו בפריימריז בקדימה והצהרתו על העלאת הנושא החברתי לראש סדר העדיפויות, מפגין שאול מופז את האג'נדה החדשה בביקור במוקד חלוקת מזון. בצהריים (יום ה') הגיע מופז למחנה סירקין בפתח תקווה לקחת חלק באריזת חבילות מזון עבור משפחות נזקקות בחסות ארגון "מגדלור" של הרב דוד גרוסמן. 

 

מופז התעניין במספר החבילות שיישלחו למשפחות והתייחס לדו"ח השנתי של בנק ישראל שפורסם אמש ובו האשים הנגיד סטנלי פישר את הממשלה בהעמקת הפערים בארץ. גם מופז תקף את מדיניות הממשלה והביע תקווה שהמצב ישתנה כשהוא יעמוד בראשות הממשלה.

 

״המפעל הזה הוא מפעל חשוב מאוד וחברתי. הוא בא לסייע למשפחות רבות בישראל אבל זה תפקידה של המדינה", הצהיר מופז. "הרב גרוסמן עושה זאת בדבקות במשך שנים רבות אבל זה לא תחליף למה שהמדינה צריכה לעשות. בדו"ח שפרסם הנגיד הוא אישר למעשה שהמדיניות של ראש הממשלה נתניהו מגדילה פערים. זו מדיניות רעה לישראל".

 

מופז, אברהם-בלילא והרב גרוסמן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מופז, אברהם-בלילא והרב גרוסמן(צילום: מוטי קמחי)

 

מרכז החלוקה במחנה סירקין. "מאות מתנדבים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מרכז החלוקה במחנה סירקין. "מאות מתנדבים"(צילום: מוטי קמחי)

 

"אנחנו מדינה חזקה מבחינה ביטחונית, חזקים מבחינה צבאית, מעצמה לכל דבר ועניין, אבל מבחינה חברתית אנחנו חברה חלשה״, טען מופז.

 

מרכז האריזה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מרכז האריזה(צילום: מוטי קמחי)

 

ח"כ רוחמה אברהם-בלילא, שהתלוותה ליו"ר קדימה החדש, אמרה: ״מרגש לראות את ישראל היפה שבה מאות אנשים מתנדבים ואורזים את החבילות למען האוכלוסייה החלשה. מצד שני עצוב לראות שבישראל יש למעלה ממיליון וחצי משפחות שחיות מתחת לקו העוני ו-780 אלף תלמידים רעבים. אמשיך לפעול ולחוקק חוקים חברתיים בהמשך לחוק המועצה לביטחון תזונתי שישפרו ויעזרו לאותם אנשים שנזכרים בהם בעיקר כשמתפרסמות תמונות התורים הארוכים של חלוקת חבילות המזון בחגים״.

 

תקרת הזכוכית של מופז

גורמים בכירים בקדימה, העומדים לצדו של היו"ר החדש הביעו היום חשש לנוכח הסקרים שפורסמו היום, ולפיהם קדימה בראשות מופז תזכה ב-12 מנדטים בלבד. "את תקרת הזכוכית הזו הוא יוכל לשבור רק אם היריבים של קדימה, ובראשם הליכוד, יחלשו", אמרו.

 

לדבריהם, "הציבור מכיר את מופז כבר הרבה שנים, אין שום דבר שהוא יכול לעשות כדי להראות לציבור שהוא מנהיג דגול או יוצא דופן. לכן רק היחלשותם של הליכוד ושל נתניהו יכולים לחזק את מופז ואת קדימה".

 

מופז בפעולה. "זה לא תחליף למדינה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מופז בפעולה. "זה לא תחליף למדינה"(צילום: מוטי קמחי)

  

בסביבתו של מופז קיוו במהלך השבוע כי בחירתו לראשות קדימה תייצר מומנטום חיובי, וסקרי סוף השבוע יראו קפיצה משמעותית במספר המנדטים שמוכן הציבור להעניק לקדימה בראשותו של היו"ר החדש.

אלא שהסקרים שפורסמו היום מראים על מספר דומה של מנדטים שעלה מסקרים קודמים בשנה האחרונה.

 

ואילו ח"כ אברהם-בלילא לא מייחסת לסקרים חשיבות רבה. "ככל שהזמן עובר, סדר היום הופך להיות חברתי-כלכלי", אמרה ל-ynet. "כאשר יש שתי סוגיות על סדר היום של ישראל, האחת ביטחונית והאחת חברתית, מופז יהיה התשובה לציבור המשווע למנהיג אחר". אברהם צופה כי בתקופה הקרובה תפרוץ מחאה חברתית נוספת, שתחזק משמעותית את מופז ואת קדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז באריזה. "מדיניות רעה לישראל"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים