שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השבוע בבורסה: המדדים רשמו עליות נאות

  המעו"ף עלה בכ-0.8% ומדד ת"א 100 הוסיף כ-0.7%. מדד הנדל"ן עלה בכאחוז ומדד הבנקים שפתח את השבוע בצורה נאה סיים בירידה שבועית של כ-0.34%. בלטה לטובה מניית פמס שעלתה בכ-11.7%. מנגד בלטה לשלילה מניית דיסקונט השקעות שירדה בכ-8.5%

  שבוע המסחר האחרון בבורסה המקומית היה רווי באירועים בגזרה המקומית והגלובלית. בין היתר ניתן לציין את השארת הריבית במשק ברמתה הנוכחית, פקיעת אופציות המעו"ף לחודש מרץ, סיום עונת דו"חות רבעון רביעי לשנת 2012 של החברות המקומיות ופרסום נתוני מאקרו בארה"ב ואירופה. גם המסחר עצמו התנהל בתנודתיות כשבפתיחת השבוע חווינו עליות נאות ובסיומו ירידות שהלכו והתחזקו ביום המסחר האחרון.

   

  יום המסחר הראשון של השבוע נפתח במגמה חיובית בהובלת מניות הבנקים ומניות הנפט והגז. במהלך היום התחזקו העליות, והבורסה סגרה את היום בעליות נאות במדדים המובילים במחזור מסחר נמוך מהרגיל.

   

  יום המסחר השני של השבוע נפתח במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. במהלך היום, בעקבות פרסום דברי ברננקי, יו"ר הפדרל ריזרב האמריקאי, שרמז על תוכנית תמריצים שלישית על מנת לעודד את שוק העבודה בארה"ב, התחזקו העליות בבורסה המקומית בהתאם למגמה העולמית והמדדים המובילים סגרו את היום בעליות נאות בהובלת מניות הבנקים והתקשורת.

   

  לאחר סיום המסחר ביום שני בערב, הודיע בנק ישראל על השארת הריבית במשק לחודש אפריל בשיעורה הנוכחי של 2.5% בהתאם לציפיות במשק. בין הנימוקים להשארת הריבית על כנה, ציין הבנק את ההתמתנות בקצב האינפלציה והמשך ההתאוששות בכלכלה הגלובלית בכלל ובנתוני המאקרו בארה"ב ואירופה בפרט, נתונים שהפחיתו משמעותית את החששות ממיתון גלובלי בתקופה הקרובה. בנוסף, העלה בנק ישראל את תחזית הצמיחה שלו למשק המקומי לשנת 2012 מ 2.8% ל 3.1%, בדומה למשרד האוצר הצופה צמיחה של 3.2% ב 2012.

   

  יום ג' נפתח במגמה חיובית בהמשך לעליות הנאות בשוקי אסיה וארה"ב. לקראת סיום המסחר התמתנו העליות והבורסה סגרה את היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות קלות כשמדד המעו"ף סגר כמעט ללא שינוי ואילו מניות הבנקים שמשכו את השוק לעליות בתקופה האחרונה נחלשו לקראת הסיום וסגרו בירידות קלות.

   

  על אף הירידות בארה"ב ואסיה, נפתח המסחר ביום ד' במגמה מעורבת עם נטייה לעליות קלות במדדים המובילים. במהלך היום ובעקבות נתוני מאקרו חלשים מארה"ב, דו"חות חלשים של בנק דיסקונט והתנהגות מדדי המניות המובילים באירופה, עברה הבורסה לירידות שערים קלות והמדדים סגרו את היום במגמה שלילית בהובלת מניות הבנקים.

   

  יום המסחר האחרון של השבוע ריכז מספר אירועים רב – פקיעת אופציות המעו"ף לחודש מרץ, דו"חות שני הבנקים הגדולים במשק, פועלים ולאומי לפני תחילת המסחר ונתוני מאקרו חלשים מארה"ב. היום נפתח במגמה שלילית שהלכה והתעצמה ככל שהמשיך היום. לקראת סיום המסחר ובעקבות התנהגות מדדי המניות באירופה ופתיחת המסחר השלילית בוול סטריט, צנחו המדדים בארץ וסגרו בשער הנמוך היומי שלהם.

   

  על אף הירידות ביום המסחר האחרון, בסיכומו של שבוע רשמו מרבית המדדים המובילים עליות שערים נאות. מדד המעו"ף עלה בכ 0.82% ומדד ת"א 100 רשם עלייה של כ 0.69%. מדד הטכנולוגיה עלה בכ 0.34% ומדד הנדל"ן עלה בכאחוז. מדד הבנקים שפתח את השבוע בצורה נאה סיים במגמה שלילית בירידה שבועית של כ 0.34%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית פמס שעלתה בכ-11.7%. מנגד בלטה לשלילה מניית דיסקונט השקעות שירדה בכ-8.5%.

   

  השבוע באג"ח

  בסקטור אג"ח הממשלתיות, היינו עדים לשבוע של עליות קלות באפיק השקלי, בעיקר בחלקו הארוך וללא שינויים מהותיים בעקום הצמוד.

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות היינו עדים לשבוע של ירידות בעיקר ביום המסחר האחרון כשמדד התל בונד 20 ירד ב 0.34% ברמה שבועית ומדד התל בונד השקלי צנח בכ 1.32%.

   

  בגזרת ההנפקות, חווינו שבוע רווי פעילות, אלביט מערכות (הרחבת סדרת אג"ח) ודקסיה (סדרת אג"ח חדשה) הנפיקו בהצלחה רבה בשלב הציבורי וחברות גב ים ונפטא עברו בהצלחה את השלב המוסדי.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן, נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים