שתף קטע נבחר

בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס בי-ם: "פחד מוות"

אוטובוס שבו היו עשרות בני משפחה ששבו מבר מצווה בכותל הותקף בבקבוקי תבערה ליד האוניברסיטה בהר הצופים. איש לא נפגע. נהג האוטובוס סיפר ל-ynet: "הם החלו לבכות ולצעוק. אתה לא מצפה שיקרה לך דבר כזה בלב המדינה"

ניסיון פיגוע בירושלים נגמר במזל ללא נפגעים: כמה בקבוקי תבערה הושלכו הערב (יום ה') לעבר אוטובוס שנסע בהר הצופים, לא רחוק מהאוניברסיטה העברית. "אתה לא מצפה שיקרה לך דבר כזה ליד האוניברסיטה בלב מדינת ישראל", אמר בשיחה עם ynet הנהג, שלקח את בני משפחתו לטייל אחרי בר מצווה בכותל המערבי.

 

עוד בערוץ החדשות:

"בגלל אובמה עבאס ויתר על איום בפירוק הרשות"

צפו ב"זובור" בגבעתי: מכות ובעיטות על הרצפה

 

לדברי הנהג, אלון, באוטובוס היו כ-40 בני משפחתו בדרכם חזרה מהבר מצווה של בן אחותו. "בתום הבר המצווה החלטנו לטייל בהר הצופים", סיפר, "אבל הנסיעה הרגועה שלנו בצמוד לאוניברסיטה הפכה לסיוט כשהושלכו עלינו בקבוקי תבערה שהתלקחו ואבנים. זה נס שבקבוקי התבערה לא שרפו את האוטובוס. זה היה פחד מוות".

 

אלון סיפר כי בעקבות תקיפת האוטובוס נכנסו בני משפחתו להיסטריה: "מבוגרים וילדים החלו לבכות ולצעוק. כשהתעשתתי ולחצתי על הגז הספקתי לראות את המיידים - ארבעה או חמישה צעירים רעולי פנים. התרחקתי משם עוד כקילומטר ודיווחתי למשטרה, שהגיעה כעבור כמה דקות". במשטרה פתחו בסריקות אחר מיידי האבנים, אולם עד כה הם לא נעצרו.

 

"שפיכות דמים - עניין של זמן" 

יוסף קנדיאטי, סטודנט, סיפר כי הבחין ב"אמבולנסים והרבה בלגן" כשיצא משער האוניברסיטה. "רצתי למקום וישר הבנתי שהיה ניסיון של אירוע חבלני", אמר, "הייתי בפיגועים כבר בעבר בתור חובש בצבא. המראות היו מוכרים, השמשות של האוטובוס היו חרוכות, הנהג והנוסעים כולם היו בהלם. אין ספק שהיה פה נס, זה היה יכול להיות אסון גדול הרבה יותר.

הנוסעים בכו וצעקו מרוב היסטריה, וזו סיטואציה בהחלט מפחידה".

 

לדברי סטודנטים, אירועים של יידוי אבנים אינן מחזה נדיר באזור האוניברסיטה, הסמוכה לכפר עיסאוויה. לאחרונה קיימו נציגי הסטודנטים פגישה עם מפקד מרחב ציון במשטרה, בניסיון להגביר את ההיערכות הביטחונית באזור.

 

איתי גוטלר, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, אמר: "היום קיבלנו עוד הוכחה ששפיכות דמים באזור הקמפוס היא רק עניין של זמן. על הרשויות לקחת יוזמה ולפעול למיגור האלימות הן לטווח הקצר על ידי אכיפה והן לטווח הארוך על ידי שיפור החינוך והתשתיות בשכונות הסמוכות לקמפוס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע
צילום: יוסף קנדיאטי
האוטובוס שהותקף
צילום: יוסף קנדיאטי
מומלצים