שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט נסגרה במגמה מעורבת

  דאו ג'ונס הוסיף 0.2% בעוד נאסד"ק השיל 0.3%. שיעור הצמיחה בארה"ב עמד על 3% ברבעון הרביעי, בהתאם לתחזיות; מספר התביעות הראשוניות לדמי אבטלה ירד ל-359 אלף, בעוד הצפי היה ל-350 אלף תביעות בשבוע שעבר

  המסחר בבורסות וול סטריט נסגר היום (ה') במגמה מעורבת אחרי יום של ירידות, בעקבות פרסום ההערכות הסופיות לתמ"ג ברבעון הרביעי של 2011 ונתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה.

   

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.15% ל-13,145.82 נקודות, מדד נאסד"ק ירד ב-0.31% ל-3,095.36 נקודות, ומדד S&P 500 ירד ב-0.16% ל-1,403.27 נקודות.

   

  הארגון לפיתוח כלכלי העריך היום כי הצמיחה בשבע מדינות ה-G7 תואץ במהלך שנת 2012, אך באותה נשימה הזהיר משהצמיחה רגישה לזעזועים מצד משבר החובות באירופה. "התחזית שלנו למחצית הראשונה של 2012 היא לצמיחה גבוהה בארה"ב וקנדה, אך פעילות כלכלית חלשה באירופה", כתבו ב-OECD.

   

  שיעור האבטלה בגרמניה ירד בחודש מרס מעבר לתחזיות, עדות נוספת לכך שהצמיחה בכלכלה הגדולה באירופה צוברת תאוצה על רקע הנסיגה המסוימת שחלה במשבר החובות האירופי. משרד העבודה הגרמני מסר היום (ה') כי מספר המובטלים הצטמצם ב-18 אלף ל-2.84 מיליון. תחזיות הכלכלנים צפו כי מספר המובטלים יצטמצם ב-10,000. שיעור האבטלה צנח ל-6.7%, השיעור הנמוך זה 20 שנה.

   

  המסחר בבורסות אסיה ננעל היום בירידות, זה היום השני ברציפות על רקע נתוני ההזמנות למוצרים בני קיימא המאכזבים שפורסמו אתמול בארה"ב.

   

  מאקרו

  משרד המסחר האמריקאי פרסם את הערכותיו לצמיחה ברבעון הרביעי. לפי הנתון המעודכן כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 3% בשלושת החודשים האחרונים של 2011, בהתאם לתחזיות המוקדמות.

   

  נתוני התביעות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע שהסתיים ב-24 במרס הראו על ירידה לרמה הנמוכה ביותר מזה כמעט ארבע שנים. מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה ירד ב-5,000 בשבוע שעבר ל-359 אלף. הצפי בשוק היה כי מספר התביעות החדשות יעמוד על 350 אלף.

   

  מניות במרכז

  בסט ביי הודיעה על כוונתה לסגור השנה 50 חנויות "ביג בוקס" שהיא מפעילה ולקצץ הוצאות בהיקף 800 מיליון דולר עד שנת הכספים 2015. עם זאת, החברה הודיעה כי היא מתכוונת לפתוח מספר דומה של חנויות בסין במהלך אותה תקופה. רשת חנויות האלקטרוניקה הגדולה בארה"ב, רשמה הפסד נקי ברבעון הרביעי, בעקבות עלייה בהוצאות וירידה במכירת מחשבים ניידים ומסכי טלוויזיה.

   

  טאואר-ג'אז ו-UCSD, ספק של תוכניות מתקדמות בתחום מוצרי ה-RF, הודיעו היום כי שיתפו פעולה והשלימו בהצלחה פיתוח שבב המבוסס על הפלטפורמות הייחודיות והמתקדמות BiCMOS ו-SiGe של טאואר-ג'אז בטכנולוגיית 0.18 מיקרון. השבב מיועד ליישומי חלל וביטחון, הדמיה, אבטחה ומכ"ם. בפיתוח השבב השתתף גם משרד ההגנה האמריקאי.

   

  אלביט מערכות השלימה היום גיוס אג"ח של 831 מיליון שקל בריבית קבועה של 4.84%.

   

  קרדיט סוויס העלתה דירוג למניית דלק US ל"תשואת יתר". האנליסט אדוארד ווסטלק מבנק ההשקעות נימק את ההחלטה בתימחור הנפט הגולמי המיטיב עם דלק. הוא צופה כי זה יתרום לרווחי החברה ולהחזרת מזומנים לבעלי המניות. מוקדם יותר השבוע דלק הכריזה על חלוקת דיבידנד מיוחד של 9 סנט למניה שישולם ב-19 באפריל. 

   

  סמנכ"לית מערכות המידע של יבמ, ג'נט הוראן, צריכה לטפל בהרבה מערכות ופרויקטים שקשורים ל-IT, אבל אחד הבוערים ביותר הוא הפרויקט ה-BYOD (הבא את המכשיר האישי שלך) המתמשך, שאמור לכלול בעתיד את כל 440 אלף עובדי החברה.

   

  חדשות טובות לאפל: סקר של רשת CNBC שנערך בארה"ב מצא כי במחצית מבתי האב במדינה יש מוצר כלשהו של אפל – אייפון, אייפד, אייפוד או מחשב מק. המשמעות היא כי מוצרי אפל נמצאים בכ-55 מיליון בתים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים