שתף קטע נבחר

מכסיקו: 3 בני אדם הוקרבו לכבוד "המוות הקדוש"

היעלמות ילד בן 10 חשפה סדרת רציחות בצפון המדינה, שבוצעו כחלק מפולחן דתי של כת פופולרית שסוגדת למוות. שמונה נעצרו: "הם הקיזו דם הקורבנות בעודם בחיים ושפכו על מזבח"

לסגוד למוות זה דבר אחד, אבל לרצוח לכבודו זה כבר משהו שונה לחלוטין. שמונה בני אדם נעצרו אתמול (יום ו') במכסיקו בחשד כי רצחו שני ילדים בני 10 ואשה בת 55 במהלך טקסיים דתיים. לטענת התביעה, השלושה הובאו כקורבן במסגרת הפולחן של כת "סנטה מוארטה" ("המוות הקדוש"), שבה חברים מיליוני בני אדם באמריקה הלטינית.

 

עוד חדשות מהעולם:

ההספק של בן לאדן במנוסה: 4 ילדים ו-5 בתים

לקוח שנלכד באזיקים בחנות מין הזעיק משטרה

 

פסלון "המוות הקדוש" בדוכן בשוק. לראשונה זה שנים שמתגלה קורבן אדם (AP) (AP)
פסלון "המוות הקדוש" בדוכן בשוק. לראשונה זה שנים שמתגלה קורבן אדם(AP)

 

הכת נוהגת לחלוק כבוד למוות, שלעתים מוצג כמלאך בבגדים לבנים, באמצעות מנחות, כמו טקילה, רום, בירה, סיגריות, כסף מזומן ופרחים - אולם העצורים החליטו לכבדוֹ במנחה מסוג אחר. על-פי החשד, העצורים הקיזו את דם הקורבנות ושפכו אותו מסביב למזבח שעליו הוצב שלד

אדם שלבש גלימה ושאחז בחרמש.

 

"הטקס התקיים במהלך הלילה לאור נרות", סיפר דובר התביעה, "הם הקיזו את דם הקורבנות בעודם בחיים וחיכו עד שידממו למוות".

 

לפי התובעים, הקורבן הראשון נרצח ב-2009 והשני שנה לאחר מכן. המקרה השלישי, בו נרצח ילד בן 10, אירע בתחילת החודש ורק במסגרת חקירת היעלמותו של הקורבן הצליחו הרשויות לאתר את המזבח של הכת.

 

מסביב למזבח נמצאו עקבות דם ברדיוס של כ-30 קילומטרים, והחשודים נעצרו לאחר בדיקות שביצעו מומחים לרפואה

משפטית. עם העצורים נמנה גם כהן הכת, מרטין ברון לופז, החשוד באחריות לרצח השלושה, ואשתו, שלטענת הרשויות ביצעה את הרציחות בפועל. בין החשודים גם נערה בת 15.

 

פעילות הכת מוכרת לרשויות במדינה, אך זו הפעם הראשונה בשנים האחרונות שמתגלה כי היא מקריבה קורבנות אדם. בעבר פולחן ה"סנטה מוארטה" היה נפוץ בעיקר בקרב סוחרי סמים, פושעים וזונות, אך באחרונה הוא התפשט גם בקרב שכבות אחרות באוכלוסיה המקומית.

 

הכת מושכת אליה מאמינים רבים, בין היתר, משום שהיא מקבלת את כולם לשורותיה ומקפידה לא לשפוט אותם על מעשיהם. מקור הפולחן הוא ככל הנראה באלי המוות של האצטקים ובני האינקה, לצד מסורות אירופיות עתיקות. המתפללים מצדם רואים עצמם נוצרים קתולים לכל דבר, אף שהכנסייה הקתולית סולדת מפעילות הדת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המוות מוצג לעתים כמלאך לבוש בלבן
צילום: רויטרס
מומלצים