שתף קטע נבחר

המשטרה: "הדורס לחץ על הגז ועלה לו על הראש"

המשטרה מייחסת לצחי גבאי בן 28, שדרס למוות את ראובן לבוט בן ה-19 מחוץ למועדון, חשד להריגה. לבוט נצמד לפגוש ופרש את ידיו לצדדים. המשטרה: גבאי יכול היה לבקש סיוע מהמאבטחים ובמקום זה לחץ על דוושת הגז

ראובן לבוט בן ה-19, שנדרס למוות לפנות בוקר מחוץ למועדון בקיבוץ כפר גלעדי, נצמד לפגוש הרכב שבו נהג צחי גבאי, בן 28 מכפר יובל. "המנוח עמד וחסם לחשוד את הדרך ופרש את ידיו לצדדים", תיארה אמש (שבת) השופטת רחל שטרית מבית משפט השלום בנצרת את הדרמה שנגמרה בדריסה הקטלנית. נציג המשטרה טען כי הדורס יכול היה לבקש סיוע מהמאבטחים, "אבל הוא בחר לתת מכה של גז ולעלות לו על הראש". מעצרו של גבאי, החשוד בהריגה, הוארך עד יום חמישי.

 

מעצרו של חשוד נוסף במכונית הוארך ביומיים. בנוסף, הוארך ביומיים מעצרם של שלושה מחבריו של ראובן לבוט, החשודים במעורבות בתגרה. נציג המשטרה, דודו שושני, סיפר כי מגבאי נלקחה דגימת דם ששהראתה כי הוא שיכור. "מדובר באירוע חמור שבו קופחו חיי אדם צעיר והחקירה נמצאת בראשיתה". הוא ציין כי "העצורים קיבלו טיפול רפואי בעקבות מצבם הנפשי".

 

 

הדריסה התרחשה בסביבות השעה 3:00, ביציאה ממועדון "הבועה" בקיבוץ כפר גלעדי. לאחר קטטה שהתפתחה במקום בין החבורה של לבוט שנדרס לבין חבורתו של צחי גבאי, עמדו גבאי וחבריו לנסוע מהמקום, ובדרכם דרסו למוות את לבוט. זמן קצר אחר כך, התייצב הנהג בתחנת המשטרה בקריית-שמונה כשהוא שיכור, ודיווח על שאירע. הוא נעצר עם חשודים נוספים.

   

החשודים בדריסה, אמש בבית המשפט בנצרת (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
החשודים בדריסה, אמש בבית המשפט בנצרת(צילום: חגי אהרון)
 

 

מעצר חבריו של ראובן לבוט הוארך ביומיים  (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
מעצר חבריו של ראובן לבוט הוארך ביומיים (צילום: חגי אהרון)

 

עו"ד דוד שפיגל, המייצג את הדורס וחשוד נוסף שהיה במכונית, שב וטען שכל חטאם של החשודים היה בכך שהותקפו על ידי צעירים "הלומי שיכר" כלשונו, "הוא הותקף ונס על נפשו ובמהלך המנוסה הוא קפץ לו למסלול הנסיעה ונפגע. מרשי עצר את הרכב, זימן אמבולנס ומשטרה ואף הדריך את האמבולנס". הוא שאל את נציג המשטרה האם כל האירוע תועד במצלמות האבטחה. נציג המשטרה השיב כי "התקיפה אירעה במקום מוצנע שלא תועד במצלמות".  

 

עורך הדין שאל את נציג המשטרה אם נלקחו טביעות אצבע מדלתות הרכב, משום שלטענת החשוד ניסתה החבורה לפתוח את דלת הרכב ולהוציאו מהמכונית. נציג המשטרה השיב שלא נלקחו טביעות אצבע וכן גם סיבת המוות עדיין אינה ידועה משום שהגופה נמצאת בנתיחה משפטית.

 

  

הוא סיפר כי שני הצעירים שהוא מייצג הגיעו לחגוג את יום ההולדת שלהם והחבורה "עטה עליהם ועשתה בהם שפטים", כדבריו. "נהג סביר לא יכול לצפות מעשה התאבדות של אדם אחר, קל וחומר של אדם שתוי. אני לא יודע איזו רשלנות יש פה. הם קורבנות הקטטה". הוא הדגיש כי שני המיוצגים שלו הם ללא עבר פלילי, "הם מלח הארץ, סטודנט, יוצא יחידת עילית ואומרים לו שעוצרים אותו בגין השתתפות בקטטה. מה פשר המשמעות של השתתפות?", שאל. השופטת שטרית החליטה, כאמור, להאריך את מעצר החשודים וקבעה כי קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה.

  

סגן אלוף ישראל באגרוף לנוער

ראובן לבוט עבר עם משפחתו מגוש קטיף לקריית שמונה לפני 12 שנה. הוא הותיר אחריו שני הורים, שני אחים ואחות. הוא היה סגן אלוף ישראל באגרוף לנוער עד משקל של 81 ק"ג ולמד בעתודה לתואר הנדסאי אלקטרוניקה בפנימייה של חיל האוויר בחצור. הוא היה אמור לסיים את התואר בעוד כשנה.

 

בני משפחתו סיפרו על ילד מצטיין "שלא שותה ולא מעשן". דודתו, אלה, סיפרה בבית המשפחה: "הוא בחיים לא הרביץ לאף אחד, למרות שכל אימא תגיד את זה". יפים קוגן מקריית שמונה, שאימן אותו במשך תשע שנים, ממאן להאמין שתלמידו המוכשר היה מעורב בקטטה בחניית המועדון.

 

"ראובן נתן כבוד לאנשים", סיפר המאמן, "אני לא מאמין שהוא היה מעורב בזה, הוא היה ילד טוב שהתאמן ברצינות והשתתף בתחרויות בינלאומיות. תמיד לימדתי אותם שבמצב כזה של קטטה, הכי טוב לצאת מהמקום ולהתרחק. אני חושב שהוא לא השתתף במה שקרה במועדון, יכול להיות שהוא רק עמד שם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים