שתף קטע נבחר

בכירים בליכוד: ועדת הכלכלה למופז - סכנה פוליטית

בסוף השבוע הצהיר בראיון ל-ynet יו"ר קדימה הנבחר, לראשונה בקולו, כי הוא מתכוון לדרוש את ראשות ועדת הכלכלה במקום ועדת החוץ והביטחון. במפלגת השלטון חוששים: "זה יהיה כלי קידום פוליטי במסגרת האג'נדה החברתית החדשה של קדימה"

הקרב על ראשות ועדת הכלכלה מתחמם, והצהרותיו של יו"ר קדימה הנבחר על האג'נדה החברתית שבכוונתו להוביל מכניסה בכירים בליכוד ללחץ. בראיון ל-ynet בסוף השבוע הצהיר לראשונה שאול מופז בקולו כי בכוונתו לדרוש את ועדת הכלכלה במקום ועדת החוץ והביטחון שאותה מחזיקה קדימה היום. ועדת הכלכלה נחשבת לחשובה ביותר בכנסת בענייני צרכנות ורגולציה.

 

בדרך לראשות ועדת הכלכלה? ח"כ אברהם ומופז מחלקים מזון לנזקקים בסוף השבוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בדרך לראשות ועדת הכלכלה? ח"כ אברהם ומופז מחלקים מזון לנזקקים בסוף השבוע(צילום: מוטי קמחי)

 

היום (א') אמרו ל-ynet גורמים בכירים בליכוד כי "העברת ועדת הכלכלה לקדימה רגע לפני ימי קיץ, היא הרפתקה מסוכנת לכלכלת ישראל ולקדנציה השלישית של נתניהו. קדימה אינה מעוניינת בהורדת מחירים אלא בהורדת הממשלה, וכך תיראה ועדת הכלכלה: פופוליסטית, צעקנית ומכוונת למכנה המשותף הרחב על חשבון כלכלת ישראל".

 

לדברי אותם בכירים, "מופז יהפוך את הוועדה לכלי לקידום פוליטי במסגרת האג'נדה החברתית החדשה שלו. זה יכול להיות המנוף הכי משמעותי שלו להעברת מנדטים מהליכוד לקדימה".

 

הבכירים הוסיפו כי "אין שום חוק או סעיף בתקנון שמחייב

 את העברת ועדת הכלכלה לאופוזיציה. זהו נוהג שהתאים לישראל של שנות ה-60, והגיע הזמן לשנותו".

 

בידי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיימות כעת שתי אפשרויות. האחת, להעביר את הוועדה לידי קדימה, והשנייה - להתעקש על השארת הוועדה בידי הליכוד. אם תעבור הוועדה לידי קדימה, יצטרך מופז להכריע מי יעמוד בראשה. אחת האופציות המדוברות היא חבר הכנסת הוותיק מאיר שטרית. עם זאת, בקדימה כבר יש מי שמעלה את שמה של חברת הכנסת רוחמה אברהם כמי שיכולה לקבל את המושכות לראשות הוועדה. אברהם נחשבת כאחת המקורבות למופז, וכחברת כנסת חברתית שתתאים לאג'נדה שאותה מבקש כעת מופז להוביל.

  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוותר על הוועדה? נתניהו
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים