שתף קטע נבחר

מילואימניקים חסמו משאית מזון: 'אין מספיק אוכל'

חיילים שמשרתים במוצב באזור חברון טענו כי כמות המזון שמגיעה למקום לא מספיקה - ומנעו ממשאית האספקה לעזוב. "ביזיון, אנחנו נאלצים להזמין תוספות ממסעדות", אמרו

חיילי מילואים מגדוד חי"ר שפועל בחודש האחרון בגזרת כרמי צור צפונית לחברון, מנעו הבוקר (א') ממשאית אספקה צבאית לצאת משער הבסיס, בטענה כי לא סופקה להם כמות מזון מספקת. "המשאית כמעט דרסה אחד מהם", סיפר מילואימניק ל-ynet.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

לטענת החיילים, בחודש האחרון הם מחו על כמות האוכל הקטנה שמגיעה לבסיס והמחסור במזון. לדבריהם, כל תלונותיהם למפקדים הבכירים בגדוד ולגורמים הרלוונטיים בחטיבה המרחבית עציון, שאחראית על הגזרה, עלו בתוהו. "זה ביזיון שלוחמים במילואים צריכים להסתפק במשך כמה ימים במשטחי מזון מעטים, שכוללים רק כמה עשרות גביעי גבינה או טונה עבור למעלה ממאה חיילים", אומר חייל בגדוד.

 

אחד החיילים על המשאית, הבוקר. כמעט דריסה ()
אחד החיילים על המשאית, הבוקר. כמעט דריסה

 

רוב החוסרים, כך טוענים החיילים, התבטאו בעיקר במוצרי חלב. "קיבלנו 84 שקיות שוקו לכמות תלת ספרתית של חיילים, כשהחייל שסיפק את המזון אמר לנו שנמזוג לכוסות ונחלק בינינו" טען אחד החיילים בגדוד. "חיילי מילואים הם אנשים מבוגרים, והמחסור גרם לכך שאחרי ארוחות ערב הזמנו במשלוחים ארוחות המבורגר ממסעדות. בחלק מהמקרים הגיעה אספקה מועטה של חזה עוף, שגרמה לחלק מהחיילים לא ליהנות מהמנה הבשרית".  

 

הבוקר, כאמור, החליטו המילואימניקים שלא לשתוק יותר ומנעו את יציאתה של משאית מזון,

שעסקה בקו חלוקה למוצבים נוספים באזור. לדברי עדים לאירוע, החייל שליווה את המשאית מטעם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה התעמת עם החיילים שחסמו את דרכו. רק לאחר הבטחות חד משמעיות מגורמי החטיבה שוחררה המשאית, לא לפני שבמקום התפתחה מהומה, שכללה דחיפות וקללות בין החיילים. "המשאית המשיכה לנסוע מול אחד החיילים שנעמד בשער, וכמעט דרסה אותו", סיפר עד להתרחשות. "הוא זז ברגע האחרון ונתלה על המשאית, כשבינתיים חיילים אחרים נעלו את השער".

 

לאחר פניית ynet הגיע למוצב קצין הלוגיסטיקה האוגדתי לבדוק את הדיווחים על תלונות החיילים. מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע מתוחקר ונלמד בצה"ל ויופקו ממנו לקחים בהתאם לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קוטג'. מצרך נדיר במוצב
טונה. עשרות יחידות למאות חיילים
מומלצים