שתף קטע נבחר

חברון: 30 מפגינים התבצרו בבית ופוזרו ע"י צה"ל

המתבצרים, פלסטינים ואנשי שמאל, מחו על כניסת יהודים לבית המכפלה וטענו כי רצו להראות את המוסר הכפול של החוק הישראלי. מחר יכריעו שרי הליכוד את גורל בית המריבה

כוחות הביטחון עצרו הערב (יום א') לחקירה שני מפגינים שהתבצרו בבית נטוש ליד ישיבת "שבי חברון", במחאה על התיישבות היהודים בבית המכפלה בשבוע שעבר.

 

בהתבצרות בבית השתתפו כ-30 פלסטינים ופעילי שמאל, שצעדו לעבר בית רומנו בעיר. המתבצרים כותרו על ידי כוחות צבא ומשטרה, שהכריזו על המקום כשטח צבאי סגור. "נכנסנו לבית כדי להראות את המוסר הכפול של החוק הישראלי", אמר ל-ynet עיסא עאמר, אחד הפעילים הפלסטינים שהתבצרו.

 

"ביום חמישי מתנחלים השתלטו על בית בחברון ואותם אף אחד לא פינה. לא היינו חמושים, נכנסנו לבית באופן חוקי", אמר עאמר וציין כי הבית נמצא בקומה השנייה של הבניין, שבעבר שימש כעמדה של צה"ל וכיום עומד שומם. מאוחר יותר פוזרה ההפגנה, ושני מפגינים נעצרו לחקירה.

 

עוד בחדשות ynet:

 

היום הגישו עורכי הדין של תושבי בית המכפלה את מסמכי רכישת הבית לאנשי המנהל האזרחי וכעת ממתינים

תושבי הבית לחתימת שר הביטחון אהוד ברק, שהוא המוסמך לאשר את העסקה. מחר תתקיים ישיבת שרי הליכוד, במהלכה ידונו באישור העסקה, והם אף אמורים לבקר בבית. "אנחנו שמחים שלא השאירו את ההחלטה לברק, שהיה זה שפינה בכוח את בית השלום. מקווים שמחר יתקבל אישור לעסקה ונוכל לחגוג את הפסח עם כל עם ישראל", אמרו בבית המכפלה.  

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דיירי "בית המכפלה"
בית המכפלה. סלע המחלוקת
צילום: דיירי "בית המכפלה"
מומלצים