שתף קטע נבחר

ברגותי קרא להתנגדות עממית - ונשלח לבידוד

מנהיג התנזים לשעבר ישהה לבדו בתא אחרי שהבריח לרשות הפלסטינית איגרת ובה מסר הקורא להתנגדות עממית מול ישראל. בנוסף, נאסר עליו לרכוש מוצרים בקנטינה למשך חודש והוא לא יזכה לביקורים באותה תקופה

מרואן ברגותי נשלח אתמול (א') לשבעה ימי בידוד ונשללו ממנו הביקורים והרכישות בקנטינה למשך חודש, לאחר שנשפט על הוצאת איגרת שבה קרא להתנגדות עממית נגד ישראל. ברגותי ייצא מהאגף הנוכחי שבו הוא כלוא ויישלח לאגף אחר. אין זו הפעם הראשונה שברגותי נשלח לבידוד: בחודש יולי נמצא טלפון בתאו ובשירות בתי הסוהר שלחו אותו לשבועיים בבידוד.

 

בשבוע שעבר, עם ציון עשור לתפיסתו ברמאללה במהלך מבצע "חומת מגן", הבריח ברגותי איגרת ובה שלח מסרים לפלסטינים, שבהם קרא גם להפסקת התיאום הביטחוני עם ישראל. "אני קורא לרשות הפלסטינית לעצור את התיאום הביטחוני והכלכלי עם ישראל על כל מרכיביו, משום שתפקידם של מנגנוני הביטחון הפלסטיניים הוא לשמור על ביטחונו של האזרח הפלסטיני ולא על ישראל", כתב ברגותי.

 

מרואן ברגותי. לא פעם ראשונה בבידוד (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מרואן ברגותי. לא פעם ראשונה בבידוד(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד בחדשות ynet:

 

בנוסף, הוא קרא להנהגה הפלסטינית להציב את שחרור האסירים הפלסטינים כתנאי לחידוש המשא ומתן עם ישראל, בנוסף לשני התנאים הידועים, שהם עצירת הבנייה בהתנחלויות והכרה בגבולות 1967 כבסיס למשא ומתן. הוא הצהיר באיגרת כי הוא תומך בהתקוממות העממית וקרא לשילוב בינה לבין הפעילות המדינית והדיפלומטית הפלסטינית.

 

לאחר שהתברר לראשי השב"ס כי העומד מאחורי האיגרת והחתום עליה הוא מנהיג התנזים

לשעבר ברגותי, ששפוט לחמישה מאסרי עולם על חמישה מקרי רצח ועוד 40 שנה על ניסיון רצח, הוחלט להעמידו למשפט בפני מפקדת כלא הדרים שבשרון. בשב"ס לא יודעים עדיין כיצד הצליח ברגותי להוציא את האיגרת מחוץ לתחומי הכלא.

 

עורך דינו של ברגותי, אליאס סבאג, אמר ל-ynet כי ברגותי לא קרא לתחילתה של אינתיפאדה חדשה, אלא להתנגדות עממית לא אלימה, דוגמת המחאה השבועית המתקיימת נגד גדר ההפרדה, בדיוק כמו שהנהגת הרשות הפלסטינית תומכת בסגנון כזה של התנגדות עממית.


פורסם לראשונה 01/04/2012 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברגותי. מחאה לא אלימה
צילום: רויטרס
מומלצים