שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות; כלל ביטוח זינקה ב-3.8%

  למרות מגמה שלילית בעולם, המדדים בתל אביב רשמו עליות: ת"א 25 עלה ב-0.6%, ת"א 100 טיפס ב-0.7% ומדד הנדל"ן זינק ב-2.5%. כלל ביטוח טיפסה על רקע המו"מ למכירת גארד. נעם לניר הגדיל אחזקותיו בבבילון והמניה זינקה ב-3.6%

  המסחר בתל אביב הסתיים היום (ב') בעליות על רקע סיום עונת הדוחות של החברות הציבוריות ל-2011 ולמרות הירידות שנרשמות באירופה ובחוזים העתידיים בוול סטריט.

   

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.55% ל-1,135.66 נקודות, מדד ת"א 100 הוסיף 0.68% ל-1,046.11 נקודות, מדד בלוטק 50 טיפס ב-0.75% ל-317.24 נקודות ומדד נדל"ן זינק ב-2.46% ל-293.62 נקודות.

   

  פרק הגשת הדו"חות הכספיים של החברות הציבוריות לרבעון הרביעי ולשנת 2011 כולה הגיע לסיומו כאשר אלון שלנק, מקבוצת קרדן השקעות, הוכתר כשיאן השכר עם עלות שכר בסך של כ-28.8 מיליון שקל בשנה.

   

  "בדו"חות הכספיים לא היה משהו מיוחד, השוק מסתכל קדימה ואף אחד מהסקטורים לא נתן חזון שמשהו הולך להשתפר", כך לפי יניב פגוט האסטרטג הראשי של קבוצת איילון. "נכון שהיתה הקלה בהלימות ההון של הבנקים אך מרווחי ההפרשות למס יגדלו ומרווחי הריבית עדין נמוכה. בניטרול הראלי של הבנקים בחסות הרגולציה, היתה עונת דו"חות די משעממת", הוסיף.

   

  "לקראת חול המועד מחזורי המסחר יהיו יותר נמוכים", הוסיף פגוט. "אנחנו נתגעגע למחזורי המסחר שאנו רואים היום, בגלל ימי המסחר הקצרים ייתכן והתנודיות תגדל. העלייה בכלל ביטוח מתונה יחסית משום שמאוכזבי נוחי דנקנר אומרים 'יש עוד פעם בלון, אומרים מוכרים ולא ימכרו', השוק לא לוקח את הידיעה כאילו היא בוצעה. השוק קיבל מספיק אכזבות מהודעות שפורסמו ולא יצאו לפועל. כלל ביטוח עצמה עמדה על סף להימכר, כך גם גארד האמריקאית של כלל ביטוח, השוק הרבה יותר שמרן בגישה שלו לפרסומים על עסקות כאלה ואחרות ולכן אין חגיגה יוצאת דופן".

   

  פישר מזהיר מהרחבת הגירעון התקציבי

  בנק ישראל רשם הפסד של כ-3.4 מיליארד שקל בשנה החולפת, זאת בהמשך להפסד שיא בסך של כ- 17.9 מיליארד שקל ב-2010. לפיכך, גדלה יתרת ההפסד המצטבר של בנק ישראל לשיא שלילי חדש של כ- 41.4 מיליארד שקל, כך עולה מהדו"חות הכספיים ל-2011 שפורסמו לאחר הבאתם לאישור המועצה המנהלית החדשה בבנק ישראל לראשונה.

   

  בראיון שהעניק לבלומברג, הזהיר נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, מפני הרחבת הגירעון התקציבי לטובת הוצאות ביטחוניות נוספות ומהסיכונים של מדיניות "פופוליסטיות" לקראת שנת בחירות. פישר הדגיש את הלחץ המתגבר מצד בכירים במשרד הביטחון המרמז על הגדלת ההוצאות. לדבריו, ניתן יהיה לממן תוספת של עד 3 מיליארד שקל על ידי קיצוצים, עם זאת תוספת של 6-5 מיליארד שקל תהיה "קשה מאוד" לתפעול בתוך מסגרת העבודה הנוכחית ותחייב העלאת מסים.

   

  מסקירה שפרסם בית ההשקעות מיטב עולה כי קרנות הנאמנות גייסו 920 מיליון שקל בחודש מרץ כאשר 120 מיליון שקל מתוכם נרשמו בשבוע האחרון בלבד. בתוך כך, לאחר שלושה רבעונים שליליים רצופים ב-2011 כ-4.2 מיליארד שקל גויסו ברבעון הרביעי של השנה.

   

  שרי האוצר של גוש האירו הגיעו להסכמה בסוף השבוע בדבר הכפלת "חומת האש" מ-500 מיליארד אירו כיום - ל-940 מיליארד אירו ב-15 החודשים הקרובים. בתוך כך, גרמניה נוטה להתנגד להסכם החדש. כפי שהוסכם, ניתן יהיה לממש את קרן החילוץ החדשה במשך 15 החודשים הבאים רק בתנאי שיהיה צורך בחילוץ מדינה נוספת בגוש היורו אך למנגנון היציבות האירופי לא יהיה מספיק כסף לכך.

   

  מניות במרכז

  נעם לניר מי שמחזיק בחברת התרגום בבילון (עלתה ב-2.42%), הגדיל אחזקותיו בחברה ורכש 400 אלף מניות בשווי של כ-7 מיליון שקל. מניית החברה ריכזה מחזור מסחר גבוה פי 20 מהממוצע.

   

  מודיעין אנרגיה (עלתה ב-0.89%) הודיעה על מו"מ עם ישראמקו לרכישת 10% מזכויות "שמשון". הרישיון ממוקם מערבית למבנה ים תטיס, בקרבת גבול הים הכלכלי של הרשות הפלסטינית. האחזקות ברישיון מתחלקות בין ישראמקו, איי.טי.פי (40%) ח.נ.ל (10%) ונפטא (10%).

   

  חברת כלל ביטוח (עלתה בכ-3.41%) בדרך למכירת חברת הביטוח האמריקאית גארד (Guard) שבבעלותה המלאה, כך נודע ל"כלכליסט". בשבועות האחרונים ניהל בנק השקעות אמריקאי שאת שירותיו שכרה כלל ביטוח, הליך מכירה בין כמה קרנות השקעה וחברות ביטוח אמריקאיות, שנמצא בימים אלה בשלבים סופיים.

   

  שותפות חיפושי הגז והנפט הזדמנות ישראלית (עלתה ב-0.45%) הודיעה היום כי תרכוש מפרנדום זכויות השתתפות בשיעור של 10% ברישיון הימי לחיפושי נפט וגז "עוז".

   

  טבע (עלתה ב-0.59%) הודיעה היום כי השיקה גרסה גנרית לשתי תרופות של סנופי בהיקף של יותר מחצי מיליון דולר.

   

  נציגויות בעלי האג"ח של דלק נדל"ן (עלתה ב-1.60%) חידשו אתמול את המו"מ מול החברה לטובת גיבוש הסדר חוב מלא, וזאת לאחר שהחברה חשפה את דו"חותיה ל-2011. החברה שבשליטת יצחק תשובה חתמה את הרבעון האחרון של 2011 בהפסד של לא פחות מחצי מיליארד שקל, אולם ההפסד בטל בשישים אל מול החוב לבעלי האג"ח, בהיקף של כ־2 מיליארד שקל, שאמור להיפרע מתוך נכסים שנשענים, על פי הדו"ח, על קרקע רופפת.

   

  מחזיקי האג"ח של חברת טאו, שבשליטת אילן בן דב, בוחנים אפשרות לפירעון מיידי ופירוק החברה, כך עולה מהודעתה של הרמטיק, הנאמן לאגרות החוב מסדרה ב'ו-ג' של החברה שהודיעה על כינוס אסיפה כללית במסגרתה תיבחן אפשרות זו.

   

  חברת הביופפארם קמהדע דיווחה כי ב-2012 היא צופה עלייה בהכנסות לכ-257 מיליון שקל. זאת, לעומת הכנסות בהיקף של כ-213 מיליון שקל ב-2011, כפי שעולה מדו"חות החברה ל-2011.

   

  פחות מחצי שנה לאחר שההתנגדות הקודמת לחלוקת הדיבידנד נדחתה על ידי בית המשפט, חוזרים מחזיקי אגרות החוב של חברת בזק להידפק על דלתות בית המשפט. חברת עלאן מרחצאות, המחזיקה אגרות חוב סדרה 5 של חברת התקשורת, מבקשת למנוע את חלוקת הדיבידנד הצפויה בחודש מאי, בטענה שזו אינה מקיימת את מבחני החלוקה החשבונאיים.


  פורסם לראשונה 02/04/2012 10:10

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים