שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה הלידות של היום ארוכות בשעתיים וחצי?

  מחקר אמריקאי ענק מצא כי זמן הלידה כיום ארוך בשעתיים וחצי, לעומת זמן הלידה לפני 50 שנה. למה זה קורה? היולדות היום שמנות יותר, מבוגרות יותר ובעיקר - מתן אפידורל ל-50% מהיולדות, לעומת 4% בעבר

  זמן הלידה הולך ומתארך: מחקר חדש, שכלל עשרות אלפי נשים, מגלה כי משך הלידה כיום ארוך בכשעתיים, בהשוואה לאורך הלידה לפני 50 שנה. המחקר הופיע בגליון האחרון של כתב העת האמריקאי לגינקולוגיה ומיילדות.

   

  עוד בנושא הריון ולידה :

  חוקרים: אל תמהרו לחתוך את חבל הטבור בלידה  

  טרנד: משאירים התינוק מחובר לשליה במשך ימים

  יש לך קעקוע על הגב התחתון? לא תקבלי אפידורל

   

  לצורך המחקר נבדקו נתונים מ-40 אלף נשים שילדו בין השנים 1959 ל- 1966. אלה הושוו לממצאים מ-100 אלף נשים שילדו בין השנים 2002 ל- 2008. החוקרים מצאו כי זמן הלידה בקרב נשים במאה ה-21 היה ארוך בשעתיים וחצי בלידה הראשונה וארוך בשעתיים בהשוואה לנשים בשנות ה-60. החוקרים מצאו גם כי שכיחות הלידות הקיסריות גבוהה כיום פי ארבע מאשר לפני 50 שנה: 12% כיום לעומת 3% בשנות ה-60.

   

  החוקרים מצאו גם כי האמהות במאה ה-21 מבוגרות יותר, שמנות יותר ומטופלות במשככי כאבים בשכיחות גבוהה יותר. הבדלים אחרים, שעשויים להסביר את ההארכת משך הלידה, הם השימוש השכיח יותר בחתך ה"אפיזיוטומיה" להרחבת פתח הנרתיק בזמן הלידה והשימוש במלקחיים, בהשוואה לשנות ה-60.

   

  גם  שכיחות ההרדמה האפידוראלית בזמן הלידה גבוהה הרבה יותר בימינו בהשוואה לשנות ה-60. ההרדמה האפידוראלית ניתנת כיום לכמחצית מהיולדות לפחות, בהשווה ל-4% מהלידות אז. החוקרים הדגישו כי ההרדמה האפידוראלית ידועה כמאריכה את משך הלידה.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לידה. הרדמה אפידורלית מאריכה את משך הלידה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים