שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בת"א ובבת ים: 8 מגדלים, 722 דירות

ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה אישרה את המלצת משרד השיכון לקדם פרויקט "פינוי-בינוי" בגוש דן. בתוכנית: 300 יח"ד חדשות ב-3 מגדלים ברחוב לה גווארדיה בת"א, ו-422 יח"ד ב-4 מגדלים במתחם ביל"ו בבת ים. בנוסף יוקמו שטחי מסחר

נראה כי פרויקטים של "פינוי-בינוי" מתחילים לתפוס תאוצה. ועדת השרים לענייני חברה וכלכלה אישרה היום (ב') להוציא לפועל שני פרויקטים של "פינוי-בינוי" בתל-אביב ובבת ים, שיוסיפו כ-722 יחידות דיור בבנייה מודרנית וכן 24 אלף מ"ר של שטחי מסחר. משרד הבינוי והשיכון יממן את עלות שינוי התב"ע והתכנון ב-3.1 מיליון שקל. על פי ההערכות, התוכנית תצא לפועל בעוד כ-3-5 שנים.

 

עוד על "פינוי-בינוי" בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בתחילת רחוב לה גווארדיה בתל-אביב (מספר 13-21), סמוך לאצטדיון יד אליהו, שבו קיימות כיום 129 יחידות דיור (ו-450 מ"ר מסחרי) בחמישה בנייני רכבת מיושנים של ארבע קומות. אולם התוכנית המוצעת במתחם עתיד לשנות את התמונה לחלוטין. במקום מתוכננות 300 דירות חדשות בשלושה מגדלי מגורים של כ-25 קומות, לצד מגדל משרדים בן כ-30 קומות. התוכנית החדשה תוסיף 171 יחידות דיור נוספות, ובסך הכל 300 יחידות דיור חדשות במרכז תל-אביב, לצד לא פחות מ-24 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה שיחדשו את פני האזור.

 

מתחם ביל"ו בבת ים כולל כיום 118 יחידות דיור בארבעה מבנים בני 3-4 קומות, לצד 360 מ"ר מסחר. על פי התוכנית, ייבנו במקום המתחם הקיים ארבעה מגדלים בני כ-33 קומות עם 422 יחידות דיור חדשות (תוספת של למעלה מ-300 יחידות דיור למתחם), בתוספת שטח מסחרי של 800 מ"ר.

 

"חיים חדשים ודיור הולם"

יצוין כי במסלול הרשויות המקומיות, הרשות המקומית היא שיוזמת ומקדמת את התב"ע, אחראית על השטחים והמבנים הציבוריים - ורק בהמשך הדיירים מתקשרים עם יזם לביצוע הפרויקט. משרד הבינוי והשיכון מממן במסלול זה את התב"ע ומנהל פרויקט שפועל מטעם הרשות המקומית ומבצע פעולות הסברה.

 

שר השיכון, אריאל אטיאס, אמר היום כי "מאז התיקון שהעברנו בחוק, ובו הורדנו את שיעור ההסכמה הנדרשת לפרויקט פינוי-בינוי ל-66% בלבד מהדיירים בבניין, מורגש שינוי משמעותי בשטח. פינוי-בינוי זה לעתים הסיכוי היחיד לשנות את איכות החיים והמגורים של התושבים והאוכלוסיות החלשות המתגוררות בשכונות ישנות, והוא מאפשר להם להתחיל חיים חדשים עם רווחה כלכלית וסביבתית בדיור הולם - ללא כל עלות נוספת מצדם".

 

עוד הוסיף אטיאס כי מתחמים אלה יחדשו את פני מרכזי שתיים מהערים המבוקשות ביותר בישראל. "מדובר במעבר ממבנים מתקופת שנותיה הראשונות של המדינה, לבנייה מודרנית של מגדלים למגורים - אבל גם למסחר ולתעסוקה. ההתחדשות העירונית היא כלי משלים שתופס לאחרונה תאוצה להגדלת מלאי הדירות, לצד המשך תנופת השיווקים בכל רחבי הארץ, לרבות באזורי הביקוש ובתל-אביב, בה הודענו לאחרונה על מכרזים לבניית למעלה מ-500 יחידות דיור חדשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניין מגורים בת"א. בקרוב 300 דירות חדשות
צילום: ירון ברנר
מומלצים