שתף קטע נבחר

אביב הגיע, פריחת הנדל"ן בפריפריה גם

אמנם עונת המעבר מגיעה לשיאה בקיץ, אך ההתעניינות לקניית דירה מתחילה עם כבר עם בוא האביב. מי שמאס במירוץ אחרי מציאת דירה באזור המרכז, יכול לשלב את טיולי חופשת החג עם ביקור נדל"ני באחד הקיבוצים בצפון. וכדאי להציץ גם בקריית גת

מתכוונים לעלות לצפון בימי חול המועד, ותוך כדי להתעניין בהצפנה תמידית? המועצה האזורית גליל עליון פתחה בשיווקם של 132 יחידות פרטיות בקיבוצי הגליל - שיחל בדיוק בחג הפסח.

 

עוד בנושא קניית דירה בערוץ הנדל"ן :

 

האופציה הזולה ביותר נמצאת בקיבוץ משגב עם, הממוקם בסמוך לגבול הצפוני באצבע הגליל, ועומדת על 200 אלף שקל ליחידה על מגרש של חצי דונם.

 

מדובר בשיווק של 27 יחידות בנות 20-40 שנה שעד כה הקיבוץ השכיר, בעיקר לסטודנטים, ורצוי להשקיע בשיפוצם ובהרחבתם על מנת לנצל את מלוא זכויות הבנייה. היחידות היקרות יותר עולות 450 אלף שקל. במועצה מספרים כי הדירות ראויות למגורים, אך מעריכים כי נדרשת השקעה של 100-140 אלף שקל להרחבה ושיפוץ הבית. משגב עם מציעה למתעניינים גם מסלול, בו הם הופכים להיות חברי קיבוץ מן המניין.

 

הדמיה של צמוד קרקע בקיבוץ משגב עם (צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון) (צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון)
הדמיה של צמוד קרקע בקיבוץ משגב עם(צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון)

 

נעליים וצמודי קרקע

בקיבוץ קדרים, הנמצא דרומית לצפת, מציעים 14 בתים ושמונה מגרשים. הבתים מוצעים למכירה במחיר של 962 אלף שקל עד 1.226 מיליון שקל לבתים בני 90-160 מ"ר, היושבים על מגרש של חצי דונם. מגרש עירום יימכר ב-229 אלף שקל.

 

גם קיבוץ דפנה, הנושק למטולה באצבע הגליל וידוע בעיקר בזכות מפעל הנעליים שבו, מציע 63 בתים בני חצי דונם למכירה, שרק 20 מהם ייצאו לשיווק בשלב הראשון. חברת א.ב. רימונים תמכור את הבתים החל מ-799 אלף שקל.

 

קיבוץ מלכיה, שעבר הליך הפרטה מלא ונמצא גם הוא באצבע הגליל סמוך לגבול עם לבנון, מציע 46 מגרשים ענקיים בין 600-900 מ"ר. חברת ש.ברוך תמכור בתים בגודל של 100-225 מ"ר על אותם מגרשים, החל מ-770 אלף שקל.

 

הדמיה של צמוד קרקע בקיבוץ מלכיה (צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון) (צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון)
הדמיה של צמוד קרקע בקיבוץ מלכיה(צילום: דוברות מועצה אזורית הגליל העליון)

 

מי שרוצה להדרים מעט לכיוון ראש פינה, יכול למצוא הצעה מעניינת בקיבוץ מחניים. הקיבוץ מציע 16 מגרשים עם בתים מוכנים בגודל של 100-250 מ"ר, היושבים על חצי דונם למגרש. היזם אמפא מליבו ימכור את הבתים במחיר התחלתי של 1.02 מיליון שקל.

 

בדרך חזרה לכיוון המרכז, אפשר לעצור להתרעננות בפרדס חנה. שם המרחק למרכז קטן יותר, אך גם המחיר עולה. למרות זאת, עדיין מדובר במחירים אטרקטיביים. חברת אאורה ישראל מציעה בשכונת "נווה פרדסים" 224 דירות ו-60 קוטגים. מחירה ההתחלתי של דירת ארבעה חדרים יעמוד על 940 אלף שקל, קוטג' בן שישה חדרים יעלה 1.47 מיליון שקל ודירת גג או גן תעמוד על 1.3 מיליון שקל.

 

לגדול כמו נינט: רמת אביב של קריית גת

גם לאלו שידרימו בימי החג כדאי לבדוק את קריית גת כאופציה למעבר. תוכניות הפינוי-בינוי מבשרות כי בשנים הקרובות יתווספו לעיר 25 אלף תושבים ל-50 אלף הקיימים. קריית גת מציעה מחירים אטרקטיביים במחיר הנמוך ביותר מ-50% מהמחיר בגוש דן.

 

לפני ימים אחדים הרסו אנשי מינהל מקרקעי ישראל מבנה אחרון במתחם "רובע הפרחים" בן ה-30 דונם בעיר, שבעבר היה מסחרי, והשלימו את ניקוי הקרקע לפני הוצאתה למכרז שיבנה 380 יחידות דיור במקום. על פי ההערכות, "רובע הפרחים" צפוי להיות מאוכלס בתוך שנתיים-שלוש, אלא אם התוכנית שיציג היזם תזכה להתנגדויות.

 

 (צילום: מינהל מקרקעי ישראל) (צילום: מינהל מקרקעי ישראל)
(צילום: מינהל מקרקעי ישראל)

 

במקביל, לפני כחודש אושרה תוכנית "קריית גת צפון", ובמינהל מספרים כי היא תהיה "רמת אביב" של קריית גת בשל מספר קווי דמיון: השכונה תהיה בת 7,000 יחידות דיור; בינה לבין הקריה יחצוץ נחל לכיש, בדומה לנהר הירקון; וסטנדרט הבנייה הגבוה יזכיר את השכונה היוקרתית של תל-אביב.

 

מדובר בתוכנית מסיבית, שתעבור הליך מזורז בוד"לים (ועדות תכנון ובנייה המזרזות שיווק קרקעות). הצפי הוא שתוך 4-5 שנים יהיו דירות מוכנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגליל העליון. גם טיול, גם הצעות נדל"ן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים