שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחזאות ישראלית צעירה תיחשף בלונדון

  ישראל ובריטניה ישתפו פעולה במיזם חדש שיפגיש מחזאות ישראלית צעירה עם הקהל האנגלי. בין היוצרים שיציגו את עבודותיהם הבימתיות: יבגני אריה ואלה מושקוביץ-וייס

  מערכת היחסים בין ישראל לבריטניה ידעה בשנים האחרונות עליות ומורדות בכל הנוגע לאירועי תרבות. החרם הבינלאומי שמנסות לעורר קבוצות פרו-פלסטיניות זכה לרוח גבית משמעותית בבריטניה, וגם אם מקומה של היצירה הישראלית אינו נפקד בה, לא קל בימים אלה לייצר נוכחות אמנותית משמעותית בשטח. על רקע זה בולט מיזם חדש, ראשון מסוגו שמבקש לחשוף מחזאות ישראלית צעירה בפני קהל ויוצרים בריטיים.

   

  ארץ חדשה. פרויקט ניסיוני של הבימה שיזכה לחשיפה בלונדון (צילום: ז'רר אלון) (צילום: ז'רר אלון)
  ארץ חדשה. פרויקט ניסיוני של הבימה שיזכה לחשיפה בלונדון(צילום: ז'רר אלון)

   

  הפרויקט, יוזמה של קבוצת תיאטרון Tik-Sho-Ret, שמורכבת מיוצרים ישראלים שחיים ופועלים בבריטניה,

  ייערך ב-29 באפריל בתיאטרון טריסטן בייטס בלונדון. הפרויקט ישים דגש על קולות ישראלים חדשים באמצעות קריאות מבוימות חלקית, של המחזות שמציגים קשת אקלקטית של סגנונות ונקודות מבט שונות של התיאטרון הישראלי.

   

  חמשת המחזות שיוצגו בפרויקט הם: "5 קילו סוכר" מאת גור קורן שמוצג בתיאטרון גשר בבימויו של יבגני אריה; "הנה עולה האור מאחורי" מאת עודד ליפשיץ שהוצג בפסטיבל "פותחים במה" של תיאטרון בית ליסין; "קפיצה" מאת אלה מושקוביץ-וייס שמוצג בתיאטרון תמונע; "הארץ המובטחת" שכתבו במשותף שי פיטובסקי ושחר פינקס ומוצג על במת תיאטרון הבימה והמחזה "הוקי פוקי" של אייל ויזר שמוצג בתמונע.

   

  קבוצת Tik-Sho-Ret הוקמה על ידי הבמאית הישראלית, אריאלה אשד, בשנת 2005 במטרה לתת במה למחזות ישראלים ויהודים בבריטניה ולקדם חילופי תרבות באמצעות שיתופי פעולה לצד תכניות חינוכיות המבוססות על פרויקטים סביב תמות של תקשורת ודו-קיום. המיזם החדש, שנעשה בשיתוף עם תכנית Bi-Arts של הקונסוליה הבריטית ועם מחלקת קשרי תרבות במשרד החוץ הישראלי, יכלול גם מפגשים פתוחים לקהל עם הכותבים והיוצרים הישראלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויזר. הוקי פוקי מתמונע ללונדון
  צילום: רמי מיימון
  לאתר ההטבות
  מומלצים